Режисерка Катерина Горностай та кіноекспертка Саша Прокопенко увійшли до складу журі Берлінале-2023

03.02.2023

Дві українки — режисерка Катерина Горностай та програмна директорка Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (Kyiv International Short Film Festival) Саша Прокопенко — увійшли до складу журі Берлінського кінофестивалю 2023 року. Про це повідомив оргкомітет.

Горностай оцінюватиме учасників у категорії Generation 14plus — секції кіно про дітей і підлітків, а також про проблеми, з якими вони стикаються. Журі цьогорічного Берлінале очолить голлівудська акторка, сценаристка і режисерка Крістен Стюарт.

Водночас програмна директорка Kyiv International Short Film Festival Саша Прокопенко, яка з 2018 року у KISFF курує секцію Sexuality Matters, яка фокусується на правах ЛГБТКІА+ та жінок, гендерній ідентичності й секс-позитивності, оцінюватиме фільми з квір-програми Teddy Award.

Як повідомлялось, на 73-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, який триватиме 16–26 лютого, покажуть дві українські повнометражні стрічки. Одна з них — ігровий фільм «Ти мене любиш?» режисерки Тоні Ноябрьової — представить Україну у програмі Panorama Берлінале. Ще один учасник Берлінале з України — документальний фільм Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» — був відібраний до конкурсу Berlinale Generation. На короткометражний конкурс Берлінале-2023 відібрали ігровий фільм української режисерки Надії Парфан «Це побачення».