Росіяни обстрілювали житлові райони Харкова забороненими боєприпасами та ракетами – звіт Amnesty International

13.06.2022

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International знайшла докази, що російські війська обстрілювали житлові райони Харкова забороненими касетними боєприпасами й некерованими ракетами.

Про це йдеться в доповіді «Будь-хто може померти щомиті: невибіркові напади російських військ у Харкові, Україна».

У звіті йдеться, що російські війська неодноразово використовували касетні боєприпаси 9N210/9N235 і касетні міни, які заборонені міжнародним правом. Загинуло щонайменше 9  мирних жителів і понад 35 булі поранені — у тому числі кілька дітей — коли російські війська застосувалі касетні боєприпаси на вулиці Миру 15 квітня 2022 року.

Лікарі двох харківських лікарень показали дослідникам Amnesty International гранули, які вони вилучили з постраждалих внаслідок обстрілу касетними боєприпасами.

У житлових районах, де будівлі розташовані в межах кількох метрів одна від одної, промахи снарядів майже неминуче призводять до загибелі мирного населення та пошкодження й руйнування цивільної інфраструктури.

«Людей убили в їхніх будинках і на вулицях, на дитячих майданчиках і на кладовищах, у чергах за гуманітарною допомогою або під час купівлі продуктів і ліків. Неодноразове застосування широко заборонених касетних боєприпасів викликає шок і є ще одним свідченням повної зневаги до життя цивільного населення», – заявила Донателла Ровера, старша радниця Amnesty International з реагування на кризові ситуації.

Так, 24 березня щонайменше шість людей загинули та близько 15 отримали поранення, коли росіяни вдарили касетними боєприпасами біля поштового відділення, де сотні людей стояли у черзі за гуманітарною допомогою.

Новини партнерів