Росіянка, через яку королева Данії відмовилася підтримувати премію Андерсена, пішла у відставку

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) оголосила про відставку російської ілюстраторки Анастасії Архіпової з посади голови журі премії Ганса Крістіана Андерсена. Про своє рішення повідомили Виконавчий комітет та президентка IBBY Сільвія Варделл.

«Анастасію Архіпову обрали демократичним шляхом головою журі премії Андерсена 2024 року під час 38-ї Генеральної асамблеї конгресу IBBY, що проходить раз на два роки, у Малайзії у вересні 2022 року в присутності 42 представників національних секцій IBBY. Не було жодного заперечення щодо її висунення і жодного заперечення не було під час її обрання. Оскільки Архіпова усвідомлює важливість роботи IBBY та її авторитет у світі, вона подала заяву про відставку з посади голови журі премії Ганса Крістіана Андерсена 2024 року, яка була ухвалена Виконавчим комітетом IBBY», — йдеться у повідомленні.

Головою журі тимчасово призначили колишню виконавчу директорку IBBY Ліз Пейдж, яка буде адмініструвати процес.

Як повідомлялося, премію Ганса Крістіана Андерсена присуджують раз на два роки. IBBY — некомерційна організація, заснована в 1953 році, яка має представництва у 80 країнах. 18 листопада IBBY оголосила список журі, яке очолила російська ілюстраторка Анастасія Архіпова. Після цього низка представництв IBBY, зокрема у Швеції, Норвегії, Фінляндії, Литві, Латвії, Естонії, Бельгії, Молдові та Україні, почали вимагати відправити її у відставку. Коли справа з відставкою загальмувалась, королева Данії Маргрете ІІ відмовилася від патронату над премією Ганса Крістіана Андерсена.