Шахраї, маніпулятори та булери онлайн: топ-5 книжок про правила безпеки в інтернеті

08.12.2022

Цього тижня за ініціативи Міністерства цифрової трансформації в усій Україні триває Тиждень цифрової освіти. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo зібрали книжкову добірку про правила безпеки у кіберпросторі. Як не стати об’єктом кібербулінгу чи жертвою шахраїв, можна дізнатись від українських та міжнародних експертів.

Фішинг. Хто і як маніпулює вашим вибором

Джордж Акерлоф, Роберт Шиллер

Є такий міф про саморегуляцію ринкової економіки. Але є один нюанс: ніхто не забороняє компаніям використовувати добровільно надані вами дані для керування вашим вибором як споживача. Автори, лавреати Нобелівської премії з економіки, розповідають про маніпуляції, які використовують корпорації для отримання вигоди, і про те, який стосунок до цього мають цифрові технології.

Десять причин видалити акаунт із соцмереж просто зараз

Джарон Ланьє

Можливо, зовсім видалити — то занадто, але негайно переглянути налаштування конфіденційності вам точно захочеться. Життя без соцмереж можливе? Ланьє — відомий інтелектуал, винахідник, автор терміна «віртуальна реальність» та засновник технологічних стартапів. У нього немає сторінок у соцмережах. У книжці він наводить альтернативний спосіб ефективно використовувати нові технології та позбутися залежності від сповіщень, лайків і решти дофамінових гачків.

Зафейсбучені. Як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи

Роджер Макнамі

Один із перших інвесторів Facebook і ранній наставник Марка Закерберґа Роджер Макнамі розповідає про загрозу для демократії через технічні та бізнес-рішення власників соцмереж. За допомогою Facebook можна маніпулювати людською думкою і впливати на результати виборів, на систему охорони здоров’я, приватність та інновації.

Автор відкриває всю правду про сучасні технології, а також роздумує над тим, як знайти вихід з цієї кризи.

Цифрові громадяни. Як виробити здорові диджитал-навички у ваших дітей

Річард Кулатта

Ми повсякчас говоримо дітям, чого не слід робити в інтернеті, але рідко говоримо, що і як саме там слід робити. Власне й самі не завжди конструктивно підходимо до віртуального світу. Новатор у галузі навчання Річард Кулатта пропонує позитивний підхід до підготовки дітей до життя у цифровому світі, виділяючи п’ять навичок, які має розвинути кожна людина: збалансованість, поінформованість, інклюзивність, активність, усвідомленість. Цей посібник допоможе батькам і дітям відкрити для себе безпечний шлях до цифрового громадянства і при цьому зробити наш онлайн-світ кращим.

Технології блокчейн та криптовалюта: ризики та кібербезпека

Юрій Когут

Дуже хочеться “майнити крипту”, але страшно помилитися або стати жертвою шахраїв? Читайте усе про теорію, історію та особливості становлення криптовалюти як грошового сурогату та віртуальної валюти. Вивчайте особливості криптовалютних правовідносин та державного регулювання ринку віртуальних активів в Україні та за кордоном. Будьте озброєні знаннями про популярні криптовалюти, потенційні переваги та ризики використання технології блокчейн та операцій з криптовалютами.

Перевірити свою цифрову грамотність може кожен за допомогою національного тестування “Цифрограм”. Після складання тесту ви отримаєте сертифікат, що підтверджує ваші знання та навички.

 

 

Новини партнерів