Що читати: топ-5 нових детективів для дітей та дорослих

детективи для дорослих та дітей
16.03.2023

До дня народження детективного жанру трохи більше за місяць, адже саме тоді вперше надрукували оповідання Едґара По «Вбивство на вулиці Морг». Відтоді детективний жанр став не тільки швидко розвиватись, а й отримав неабияку популярність серед читачів. В українській літературі інтерес до детективів виник у 30 роках минулого сторіччя завдяки роботам таких письменників, як-от Майк Йогансен та Юрій Смолич. 

Жереб

Василь Добрянський 

"Жереб", Василь Добрянський

Обидва — давні друзі. Але проблема в тому, що один із них — начальник міської поліції, а другий — слідчий, який через важке поранення, отримане під час стрілянини в найпрестижнішому міському готелі, відсторонений від справ. Насправді майбутнє обох героїв зараз цілком залежить від розкриття трагедії, що, на перший погляд, виглядає стовідсотковим «глухарем»…
Новий роман Василя Добрянського, визнаного майстра кримінальної прози, сповнений загадок, напруги та яскравих психологічних деталей, а примхливий сюжет здатен завести в глухий кут навіть досвідченого читача поліцейських трилерів.

Василь Добрянський (1954), український прозаїк, журналіст і політичний діяч, народився у селі Великі Трояни в Кіровоградській області. Освіту здобув на факультеті журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка. Після закінчення університету працював у газетах Кіровоградщини та Івано-Франківщини, зокрема, у 2002-2010 роках був головним редактором впливової газети «Західний кур’єр». Василь Добрянський також був одним із засновників літературно-художнього журналу «Перевал», який виходив у 1991-2018 роках. Неабияке місце у житті письменника посідала політична та громадська діяльність. Так, у 2006-2010 роках він був депутатом Івано-Франківської обласної ради, а від 2002 до 2010 року працював першим заступником голови Богородчанської райдержадміністрації і водночас головою Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України.

Довга комендантська година

Андрій Кокотюха

Довга комендантська година, Андрій КокотюхаОстанні дні лютого 2022 року і перші дні масштабного російського вторгнення в Україну. Офіцер військової розвідки Влад Хмара виконує завдання під прикриттям охоронця житлового комплексу в стратегічно важливому районі Києва. Він змушений приховати правду про себе і від колег по роботі, і від нових товаришів по службі. Проте все міняється, коли Хмара дізнається: в обложеній ворогом столиці з’явився міжнародний терорист, російський диверсант на прізвисько Гюрза. На київських вулицях бої, у місто прориваються ворожі танки, летять російські ракети, раз по раз лунають сирени повітряної тривоги. Якщо в ці дні станеться великий теракт, це деморалізує оборонців.
Зірвати план Гюрзи може лише Хмара — міняти мисливця означає гаяти час. Полювання буде непростим: адже в спецслужбах є «кроти», Владова кохана в окупації під Києвом, до теракту менше доби, а де і коли нападе Гюрза — невідомо. Для ліквідації диверсантів у Києві впроваджують довгу комендантську годину. Таймер війни увімкнено, зворотний відлік розпочато…

«Довга комендантська година» — перша книга нового циклу воєнно-пригодницьких трилерів від майстра жанру Андрія Кокотюхи і перший подібний цикл в Україні.

Хто викрав короля кухні

Алессандро Ґатті,  Давіде Морозінотто

Хто викрав короля кухні«Детективи з вусами» — це серія детективів від італійських письменників Aлессандро Ґатті та Давіде Moрозінотто про пригоди дружніх котів у Парижі.
Розкрийте разом із Мунлайтом та його котячою ватагою таємницю викрадення найкращого кухаря Парижу або куди зник золотий кіт, завітайте до Лувру й театру «Фолі-Бержер», врешті-решт звільніть від ґрат невинних та після всіх пригод поласуйте відмінними ковбасками.
Серія включає шість гостросюжетних детективів для дітей від семи років.
«Хто викрав короля кухні?» — перша книга серії.
Щосереди Містер Мунлайт із друзями дегустують неперевершені страви П’єра Паштета біля його ресторану. Але цієї середи на східцях кухар не залишив ані крихти для котиків. Зайшовши на порожню кухню, вони помітили дивний розгардіяш, який просто не міг залишити по собі П’єр. Що трапилося? Невже кухаря викрали? Коти-детективи розкриють правду.

Таємниця зниклих зайців

Андрій Кокотюха

"Таємниця зниклих зайців"У лісі панує закон і порядок. Кругом чемні й свідомі громадяни. Проте якщо ти вовк, то всі ставляться до тебе як до… вовка. Адже вовк — це хижак із гострими іклами. Щойно якась біда — лісова поліція підозрює сіроманців. І це обурює юного Макса! Він прагне бути героїчним вовчиком. Рятувати ліс від злочинів, боротися з несправедливістю. Треба здійснити перший крок до мрії. Аж тут нагода: лісова поліція несправедливо звинувачує його рідних у викраданні беззахисних зайців. Треба рятувати добре ім`я вовків! Отже, слід знайти зниклих вуханів. Макс заряджає пістоля — і починає свою першу справу!

Кіт-детектив Альф

Юліта Ран

Юліта РанНеймовірна історія про кота, на ім’я Альф, якого обожнює вся родина. Серед рідних цей сірий пухнастик зажив слави справжнього детектива. І не дарма. Що б не загубилося вдома, Альф це неодмінно знайде. Та одного разу зникло не щось, а маленький хлопчик. І кіт-детектив поспішає на пошуки…

Юліта Ран — українська письменниця, драматургиня та режисерка. Справжнє ім’я – Юлія Тараненко. Письменниця народилася у Харкові, закінчила Національний університет мистецтв, працювала у ЗМІ, на телебаченні та навіть керувала власним театром. Авторка п’єс та інсценівок, втілених на різних сценах, і майже тридцяти книжок для дітей і підлітків. Це – «Чарівні речі», «Мандрівні казки», «Книга-антистрах “Не бійся боятися”», серії книг «Історії про…», серії «Феєричні пригоди» та інші.