Що подивитись на вихідних: три успішних екранізації із захопливим сюжетом від однієї авторки

Гілліан Флінн 

Памела Флінн

Гілліан Флінн

Гілліан Флінн — відома американська письменниця і журналістка, яка мріяла пов’язати свою кар’єру із кримінальною журналістикою. Проте незабаром вона зрозуміла що немає до поліцейського репортажу ніякого хисту. Фанати її творчості зовсім не погодяться із відсутністю талану до кримінального жанру, адже три її книги не просто екранізовані, а мають безліч нагород. Навіть асоціація письменників криміналістів нагородила один з її романів. Свою майстерність Гілліан пояснює 15-тю роками роботи в журналістиці, в одному інтерв’ю вона зазначила: «Я б не могла написати роман, якби спочатку не була журналістом, тому що це навчило мене, що немає ніякої музи, яка зійшла б і подарувала настрій писати. Ти просто маєш це зробити та все»

Авторка працює у жанрах містичного та детективного трилеру то ж почнемо із №1 у списку бестселерів художньої літератури у твердій обкладинці. Тут варто зазначити що всі книги у США видають у м’яких палітурках, і тільки якщо письменник потрапив у клас авторів бестселерів, тоді його працю видають у твердій обкладинці. Роман «Загублена» було продано у кількості 15 мільйонів примірників. 

Загублена

«Шлюб — це щось на кшталт тривалої афери, тому що під час залицяння ви демонструєте свої найкращі якості, але водночас людина, з якою ви одружуєтеся, повинна любити ваші бородавки. Але ваш чоловік ніколи не бачить цих бородавок насправді, доки ви не заглибитеся в шлюб і не дозволите собі трохи розслабитися»

Авторка зазначає, що в роботі над книгою вона проводила дослідження найбільшої таємниці подружнього життя — довіри.

«Мені сподобалася ідея шлюбу, розказана як історія «він сказав, вона сказала» і розказана двома оповідачами, яким, можливо, не варто довіряти».

Захопливий кримінальний трилер який увесь час триматиме вас у напрузі. Не дивлячись на досить великий хронометраж, ви навіть не помітите як сплине час. Червоною ниткою сюжету стала ідея нечесності та оманливої зовнішності. Адже герої брешуть один одному про стосунки, вагітність та зникнення. До того ж дружина йде ще далі й фабрикує фальшивий щоденник, аби звинуватити свого чоловіка у власному зникненні та вбивстві. Проте хто з них насправді жертва?

Кадр з фильма гострі предмети

Гострі предмети 

«За цей матеріал мені не дадуть Пулітцера. Пулітцера тобі не дадуть, бо ти напівписьменник, проте цей репортаж може все змінити»

Дебютний роман Гілліан Флінн, який побачив світ у 2006 році та отримав серед критиків дуже добрі відгуки. Сюжет розповідає про репортерку Каміллу Прікер, яка повертається до свого рідного міста аби висвітлити вбивства двох молодих дівчат. Проте з першої серії стає зрозумілим, що життя Каміли огорнуто бентегою та розпачем, а їх коріння бере початок у дитинстві. Серіал отримав схвалення критиків, особливо за візуальні ефекти, похмуру атмосферу, режисуру та акторську гру.

Тож повернемось до сюжету. Кримінальна репортерка Камілла яка страждає на алкоголізм і нещодавно виписалась з психіатричної лікарні після багатьох років самоушкодження, повертається до свого рідного містечка Вінд-Геп, як вона каже «маленьке містечко для заможних і їх робітників», щоб розслідувати вбивства молодих дівчат. Прибувши до будинку свого дитинства, вона знову опиняється під критичним поглядом своєї матері, світської левиці Адори,  що змушує Каміллу протистояти своїм особистим демонам.

Темні таємниці

Містичний роман Гілліан Флінн, опублікований у 2009 році. У романі йдеться про класові проблеми в сільській Америці, гостру бідність та істерію щодо сатанинського культу 80-х років. «Темні місця» увійшли до короткого списку нагород Асоціації письменників-криміналістів «Сталевий кинджал» Яна Флемінга та отримали нагороду «Чорне перо» журналу Dark Scribe за найкращий жанровий роман року. Вона також виходила до списку бестселерів художньої літератури у твердій обкладинці The New York Times протягом двох тижнів поспіль. Екранізація роману з Шарліз Терон у головній ролі був випущений у серпні 2015 року.

Через 24 роки після жахливого вбивства матері та двох сестер сатаністами Ліббі, яка потребує грошей, зустрічається з групою слідчих-любителів які впевнені у тому, що її брат невинний у злочині. Під тиском групи слідчих дівчина вперше зустрічає свого брата Бена у в’язниці. Бентежні зустрічі із загубленими родичами, стриптизерками, друзями дитинства і колишніми коханцями додають сумнівів Ліббі, тож вона також доєднується до розслідування, аби дізнатись хто насправді причетний до жахливих вбивств.

Анастасія Ніколаєнко