Що провокує появу целюліту: відповідає лікар-дерматолог косметолог Дарія Тіщенко

16.06.2023

Редакція WoMo поспілкувалась із лікарем-дерматологом косметологом та дізналась відповіді на хвилюючі питання стосовно целюліту. Дарія Тіщенко, лікар-дерматолог косметолог, експерт, член Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів розповіла чого бажано уникати, аби мінімізувати запобігти проявам целюліту.

Сучасний темп життя задає нам власні способи харчування, фізичних навантажень, відпочинку або відновлення. Але це не правильно, бо ми маємо добре спати, раціонально харчуватися, приймати вітаміни, не забувати про воду, спорт та психоемоційний стан. Адже саме звідси з’являються втома, млява шкіра, целюліт і набряки. Запитаєте, що ж провокує появу целюліту? 

  • Гормональний дисбаланс
  • Захворювання щитоподібної  залози, ендокринні порушення
  • Порушення білкового обміну
  • Спадковий фактор
  • Порушення правильного режиму харчування
  • Гіподинамія, тобто малорухливий спосіб життя
  • Хронічний стрес та хронічна втома

Дарія Тіщенко

Як розпізнати целюліт і що це таке загалом? Це зміна структури жирової тканини, порушення лімфотоку й кровообігу з подальшим зниженням тонусу шкіри, уповільненням обмінних процесів і появою нерівностей (у народі, «апельсинова кірка») або на ногах, або на сідницях, руках і животі. І турбувати ця проблема може не тільки людей із зайвою вагою, а й струнку людину, ще й незалежно від віку.

А чи можливо взагалі позбутися целюліту? Складно, але можливо! Моя рекомендація: забудьте про «авральний режим»! Якщо вам пообіцяли -2 кг, за один прийом застосування  препарату чи апарату, це маркетинг! Для цього потрібен комплексний підхід.

По-перше, налагоджуємо харчування (без жирного, смаженого, солодкого, мучного). Целюліт зʼявляється там, де є скупчення надлишкових жирових відкладень. Тому харчуємося маленькими порціями, але часто, щоб нормалізувати вагу, обмін речовин та позбутися від токсинів!

Важливо! Випічка, солодощі, хліб — усі ці продукти мають високий глікемічний індекс  та містять прості  вуглеводи, а коли вони потрапляють у організм, то перетворюються на жир і не дають енергії, а тільки сповільнюють ритм життя. Я всім раджу позбавити себе від цих продуктів, і ви помітите як зміниться ваша шкіра. Як лікар я маю серед своїх пацієнтів тих, хто назавжди забув про випічку, макаронні вироби: вони виглядають щасливим, енергійними та молодшими за свій біологічний вік. 

По-друге, додаємо фізичні навантаження, щоб активувати кровообіг

Не нехтуємо масажем (ручний масаж або апаратний, або по черзі обидві методики)

Підключаємо інʼєкційні методики, наприклад ліполітики, але виключно за призначенням лікаря-косметолога! Самостійно, (у себе) вдома, робити інʼєкції суворо не рекомендується!

Додатково можна робити водні процедури: контрастний душ, підводний гідромасаж, душ Шарко

Не забуваємо про зволоження шкіри, але використовуємо професійну косметику, яка не містить парабени, сульфати та призначена лікарем

І наостанок, допомагаємо організму біологічними добавками, як додатковим джерелом вітамінів та мінералів, але тільки за призначенням лікаря-косметолога або ендокринолога!