Diana Gloster

Що таке фемінізм і чому він вигідний чоловікам? Співачка Diana Gloster про власний досвід і переконання

11 Березня 2025

Що таке фемінізм? Для когось це боротьба за рівні права, для когось — незрозуміле слово, а для когось — червоний прапорець. У новому випуску шоу “Перепрошую” співачка та інфлюенсерка Diana Gloster поділилася власними думками стосовно фемінізму, а також розповіла, чому 8 березня не свято квітів. 

Фемінізм — це не про ненависть до чоловіків

Сьогодні слово «фемінізм» вже не має такого різко негативного забарвлення, як це було ще декілька років тому. Але ми все ще на початку шляху, тож міфи, з якими треба боротися, досі існують.

Міжнародний день жінок перетворився на свято, яке маркетологи обгорнули у фольгу з “жіночності”, подарункових наборів і банальних привітань. Але його суть геть не про це.

Diana Gloster впевнена, що цього дня краще не думати, які квіти кому подарувати (хоча це теж приємно), а поговорити з близькими про важливе. Запитати у мами, сестри, подруги, що для них означає цей день, як суспільство сприймає їхню роль, а також поговорити з чоловіком чи братом для того, щоб кожен ще раз усвідомив важливість реальної суті Міжнародного жіночого дня. 

Фінансова незалежність — це не забаганка, а безпека

У новому випуску “Перепрошую” Діана не просто говорить про рівність у стосунках, вона на власному прикладі пояснює, чому це не забаганка. Один із прикладів — історія її мами.

“Моя мама народила п’ятьох дітей і повністю залежала від чоловіка. У них було справжнє кохання, але в один момент все просто закінчилося. Вона залишилася без нічого. І знаєте, це не поодинокий випадок, таких історій тисячі”, — розповідає вона.

Тому фінансова незалежність — це не примха, а базова безпека. Це можливість не боятися залишитися без засобів до існування, якщо життя зробить різкий поворот.

Чому фемінізм вигідний і чоловікам?

Фемінізм — це не про протистояння чоловікам, а про переосмислення усталених норм і створення суспільства, де кожен має рівні можливості. Це вигідно всім. Адже коли чоловік і жінка — рівноправні партнери, їм простіше підтримувати одне одного, а не грати у нав’язані суспільством ролі. 

“Була ситуація, коли від мене відписалася підписниця, щойно я яскраво висловила свою підтримку фемінізму. Але будьмо чесними: бути “за чоловіком” — це дуже інфантильна позиція. Чоловік — це не ваш батько, а ви — не маленька дитина, за яку треба брати відповідальність. Якщо ви повністю залежите від чоловіка, у будь-який момент це може погано закінчитися, і насамперед для вас”, — зазначає співачка. 

Тож головний меседж Diana Gloster простий: змінювати світ можна, навіть якщо почати з маленького: з розмов із друзями, братами, батьками. І, можливо, вже наступного 8 березня, окрім традиційних привітань, з’явиться більше розмов про рівність та справжнє значення цього дня.