Війна – це найстрашніше, що могло статися з кожним із нас змінивши наше життя назавжди. Чимало людей сьогодні переживають постійну тривогу, гнітючий страх за власне життя, тотальне спустошення та хронічну втому. Тому психологічний стан та психічне здоров’я є вкрай важливим.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaОсобливо це стосується маленьких діток, які знаходилися під обстрілами, були змушені переховуватися в підвалах чи бомбосховищах або покинути свій дім та переїхати у безпечніші зони.
Реакція дитини може бути різною і до цього варто бути готовим. Психологічна травма, яку дитина могла отримати під час війни – це наче болісна глибока рана: при неналежному лікуванні вона лише розростається, що може призвести до катастрофічних наслідків.

Основними проявами гострого посттравматичного стресу у дитини можуть бути такі ознаки:
- дитина постійно згадує про пережиті емоції, події, має нав’язливі спогади боїться усього, що нагадує їй про минулий досвід;
- прояви агресії, депресивний стан, емоційне напруження;
- порушення сну, тривалі нічні кошмари, раптові істерики;
- проблеми з концентрацією уваги, байдужість, повна відсутність бажання вчитися;
- підвищений рівень тривожності, постійні переживання та очікування найгіршого.
Якщо не розпочати процес реабілітації в найближчий час, згодом така травма знайде вихід у вигляді фізичного та психічного захворювання. Пережитий досвід проявлятиметься через:
Свежие новости
- У Румунії запустили кампанію #UnExaminable проти перевірок на цнотливість
- Українки зможуть безкоштовно отримати набір для новонароджених
- Компанія Baykar подарує Україні три «байрактари», на які збирали українці
- Удар по ТЦ у Кременчуці: 18 загиблих, 36 зниклих без вісти
- Жінок, що продовжують підприємницьку діяльність попри війну, 12 липня відзначать у конкурсі «Створено жінками» Новости на главной
- повторне переживання травматичних подій;
- проблеми у спілкуванні з оточуючими;
- дратівливості та змінах настрою;
- невпевненості у власних силах;
- депресивних стани та навіть схильності до самогубства.
Дитячий фонд ООН в Україні (UNICEF) разом із ГО «Центр соціального лідерства», під патронатом НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України радить не нехтувати фаховою психологічною допомогою та у разі проявів будь-яких ознак поведінки не притаманних вашій дитині, звертатися по допомогу. Чим швидше психолог почне працювати з малюком, тим легше пройде реабілітація дитини. Саме тому вони запустили благодійний проєкт КОЛО ТУРБОТИ, в рамках якого надаватимуть кваліфіковану психологічну допомогу дітям від 0-6 років та їхнім батькам, які пережили психотравмуючі події під час війни.
Щоб зрозуміти, чи потрібна вашій дитині допомога, пройдіть тест та визначі чи є у вашої дитини ознаки стресу https://test.cc.socialbusiness.com.ua/
За потреби, ви зможете звернутися за безкоштовною психологічною консультацією.