Як заохотити дітей до читання завдяки комп’ютерним іграм? Допоможе «Щоденник воїна»

Уривок з книги К’юба Кіда, «Щоденник воїна»

«Щоденник воїна» від автора К’юба Кіда – це захоплива та весела пригода про 12-річного Мінуса, який мріє бути не фермером чи ковалем або м’ясником, як більшість мешканців його села — а героєм! Він прагне долати ворожих мобів, які постійно нападають на їхнє поселення. Тож коли він дізнається, що п’ятеро найкращих учнів отримають можливість тренуватися як воїни, то сповнюється рішучості стати одним із них. Конкуренція буде жорсткою, але Мінус готовий на все, щоб довести: він більше не нуб!

Майнкрафтери точно зацінять цю книгу!

«Щоденник воїна» К’юб Кід, вид. Книголав, 2021

Уривок з книги «Щоденник воїна» К’юба Кіда

П’ятниця

Сьогодні вночі мені наснився неймовірний сон. Селяни створили армію — і я вступив до її лав. Я дивився ендерменам просто в очі. Я боровся зі скелетами голіруч. Я косив зомбі, як фермери збирають буряк. А насамкінець я одним ударом відправив крипера в повітря. Він вибухнув прямісінько в центрі Сонця — і воно засяяло яскравіше, ніж зазвичай. І цей вибух завдав ще більшої шкоди скелетам і зомбакам.

Та це був просто сон. А в реальному житті… у понеділок я йду до школи, бо мені виповнилося дванадцять років.

Дванадцять років. Вік, коли селяни перестають бути дітьми і повинні освоїти професію. Найцікавішими заняттями вважаються фермерство, ремесла, архітектура… Але моїм улюбленим точно буде бойове мистецтво. Оце було б круто, якби у школі ми вивчали його глибше. Я не хочу ставати ковалем або м’ясником. Чи ким там іще — священником? Ще чого, краще вже втекти й стати героєм, як Стів. Але я ніколи цього не зроблю, бо дуже люблю маму. І тато у мене кльовий. Ясно, що він хоче, аби я став фермером, як він. Але життя фермера таке важке. Почнімо з того, що ваш урожай можуть украсти. От саме так у нас сталося сьогодні.

Якийсь дивак заявився в село і почав цупити нашу моркву. А коли мій тато спробував його зупинити, хлопець ударив його по голові кам’яним кайлом. Я аж знетямився. Але наш залізний голем розізлився ще більше. Він так сильно стукнув хлопця, що той запанікував, кинув кайло і втік. А я продав його кайло за 3 смарагди ковалю…

Швидко вчусь, еге ж?

Субота

Минулої ночі на нас знову напали моби. Та як узагалі можна підняти руку на цей райський куточок?

І якщо ви хоч щось знаєте про наші села, точно здивуєтеся: «Що? Але селяни не будують таких стін!!!»

Я ж вам кажу — йдеться не про звичайне собі село. І якщо чесно, то це не ми придумали, це Стів навчив нас будувати. Ну а ви що зробили б на нашому місці?

Теж не відмовилися б від такого муру, правда? От і ми не дурні. Точніше, більшість із нас. Мер не дозволяє нам битися, але ми завжди можемо пробувати захищатися.

Не те щоб це щось міняло… Правду кажучи, оборонного муру замало — моби й далі до нас лізуть. А як доказ — ось вам історія! Щоб ви знали — тутешні моби дуже, дуже розумні. Не вірите? Ну то послухайте, що було вчора. Моби самі придумали, як провести через стіну цілу купу слимаків. Це було неймовірно вигадливо — і це вам точно доведе, наскільки моби хитрющі. Це називається «бомба крипера».

Спробую намалювати, щоб ви собі уявили.

Принцип такий: Слимаки заповзають на крипера. Бабах! Крипер вибухає. Сила вибуху підкидає слимаків високо в небо. Декотрі перелітають через стіну і приземляються в поселенні. Ясно, що вибух убиває всіх слимаків. Та ось у чому хитрість: мертвий слимак ділиться на купу менших.

Я саме був на вулиці, коли це сталося. Поглянув у небо і… просто мені межи очі впав малий слизняк. Він одразу ґиґнувся, але все моє обличчя вмить заляпало гидотним зеленуватим слизом. Я навіть виплюнув грудку слизу. Фу.

Що ж, тепер мені точно снитимуться кошмари. Тільки не смійтесь. А що б ви сказали, якби вам довелося вмитися нутрощами слимака? Точно не мудрували б, еге? А моя мама ще в той день приготувала грибне рагу на обід. Серйозно? Це не жарт? На мене падає слимак, а вона готує рагу з грибів? Я навіть не доторкнувся до їжі. Просто не зміг, нічого не вдієш!

Тепер розумієте? Моби мудрішають. Працюють у команді. І бомба крипера — це лише один із їхніх численних винаходів. Ще є «драбина зомбі»: зомбаки формують драбину, спираючись на стіну.

Або ж «павучий ліфт». Це коли павуки переносять на собі інших мобів. Звісно, ви можете сказати: 

«Стоп, малий. Моби так не поводяться! Вони не вміють співпрацювати».

Але я можу сказати одне… Прийдіть — і подивіться. Самі побачите. Життя селян тут зовсім не просте. Якщо чесно, мені дуже соромно. Я б хотів уміти захищатися, коли потрібно. Ми б тоді цього всього не терпіли… У поселенні ходять чутки, що наступного року деякі учні зможуть стати воїнами. Але я не плекаю ілюзій.

Що ж, піду-но я краще прийму ванну. А то від мене досі тхне слимаком.

Придбати книгу можна тут