“Щоденники стійкості”: кожен українець може долучитися до спецпроєкту

25 Жовтня 2024
Щоденники стійкості
Фото: diary.howareu.com

«Щоденники стійкості» – спеціальний проєкт, створений за ініціативи Олени Зеленської разом із «Суспільним Мовленням» та «Українським Радіо» в межах Всеукраїнської кампанії «Ти як?». Він стартував сьогодні, 25 жовтня, після Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

“Щоденники стійкості” – це онлайн-простір для рефлексії, створений підтримувати та надихати в непрості часи. Кожна історія — це свідчення національної стійкості, адже «Стійкість одного — стійкість мільйонів”, – зазначають організатори.

щоденники стійкості
Фото: Суспільне Культура

Спецпроєкт є частиною тематичної кампанії, присвяченої корисному мисленню – «те, як я мислю і які думки думки транслюю, впливає на кожного з нас». Виписувати все пережите в щоденники допомагає активувати корисне мислення.

“Наша сила в історіях, які ми бережемо у собі. Саме час конвертувати їх у слова. Письмо — один із найефективніших способів самотерапії, який допомагає впоратися з емоційним навантаженням. Коли ми пишемо про свої емоції та досвід, це допомагає впорядкувати думки, знизити рівень стресу й знайти внутрішні ресурси для подолання труднощів”, —розповідають ініціатори проєкту.

За словами Олени Зеленської, “мало що так випробовує стійкість, як війна. І стійкість усього суспільства, і кожного з нас окремо. Адже всі без винятку набуваємо — хоч і різною мірою — травматичного досвіду”. Вона вважає, що стійкість необхідно розвивати, зміцнювати та зробити своїм вибором і опорою для інших.

Щоб долучитися до «Щоденників стійкості» необхідно завантажити власну історію на створеній платформі. “Пригадайте свій момент стійкості. Що вас тримало, які емоції вас наповнювали? Розкажіть про те, що допомагає знаходити світло серед темряви”, – пояснюють на платформі. Також свої розповіді можна публікувати в дописах у соціальних мережах. У них можна розказати про те, що «справді надихає». Це можуть бути сім’я, зустрічі з друзями або обійми рідних, власні маленькі ритуали.

Читайте також: День української писемності та мови: все про історію свята та цьогорічні заходи

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegram, Instagram