“Шість три вісімки” – таку назву має стрічка, присвячена 6888-му Центральному поштовому батальйону. Фільм Netflix заснований на реальних подіях. Він розповідає про унікальний підрозділ з 855 чорношкірих жінок, яких відправили до Європи під час Другої світової війни. Про це розповідає NBC News.
У ті часи їхнє завдання здавалося непосильним. Жінки мали розібрати 17 мільйонів листів від американських солдатів, що накопичилися за три роки бойових дій. Проте вони змогли це зробити.
![Шесть три вісімки](https://womo.ua/wp-content/uploads/2024/12/2024-12-26-23.58.47.jpg)
«Їх попросили вирішити цю проблему, коли вже ніхто не міг упоратися з нею. Але ці жінки прийшли і з’ясували, як виправити ситуацію, яку, здавалося, неможливо виправити. Вони повернули солдатам надію, мету та любов, щоб покласти край цій війні», — розповіла в інтерв’ю актриса Керрі Вашингтон, яка виконала у картині головну роль, главу 6888-го батальйону.
Майор Чаріті Адамс знала, що ця місія не мала провалитися. Не лише заради морального духу військ Другої світової війни, а й задля репутації чорношкірих в очах вищого військового керівництва країни.
Батальйон 6888
Мери Маклеод Бетьюн була головою Національної ради негритянських жінок та членкинею так званого «негритянського кабінету» президента Франкліна Рузвельта. У фільмі її грає Опра Вінфрі. В ті часи вона виступала за те, щоб чорношкірі жінки служили на війні. Вони вступали до армії, але їх відокремлювали від білих жінок і давали дуже мало роботи. Вище військове керівництво вважало чорношкірих людей загалом “неповноцінними”. До того ж багато хто сумнівався в успішному результаті вирішення проблеми з надто перевантаженою поштою. Адже тоді листи були єдиним засобом зв’язку між людьми. Отже, коли солдати не отримували пошту, вони більше не мали надії. Вони втрачали почуття мети.
![шість три вісімки](https://womo.ua/wp-content/uploads/2024/12/2024-12-26-23.58.52.jpg)
Вони розібралися із затримкою в 17 мільйонів поштових відправлень за три місяці — удвічі менше запланованого терміну. Батальйон продовжив службу у Франції, перш ніж повернутися додому. Проте їхні подвиги ніколи не привертали уваги, яка приділялася їхнім білим колегам. Незважаючи на здобутки, підрозділ піддавався питанням та критиці з боку тих, хто не підтримував чорношкірих жінок в армії.
Історія жіночого підрозділу довгий час була забута, поки про неї не написали в історичному журналі в 2018 році. Стаття журналіста Кевіна М. Хаймела лягла в основу сценарію картини “Шість три вісімки”. 2022 року батальйон удостоїли Золотої медалі Конгресу США — найвищої нагороди для цивільних осіб та військовослужбовців.