Шорти та танці прем’єрки Фінляндії Санни Марін безпеку країни не підірвали

19.11.2022

У Міністерстві юстиції Фінляндії завершили розслідування після появи відео з  танцями прем’єрки на приватній вечірці 17 серпня. Правники заявили, що не мають підстав підозрювати главу уряду країни Санну Марін у «підриві репутації та безпеки Фінляндії».

Після злиття відео до Мін’юсту було подано десятки скарг, у яких стверджували, що поведінка Марін підриває «репутацію та безпеку Фінляндії».

Канцлер юстиції Туомас Пойсті дійшов висновку, що пані Марін не знехтувала своїми обов’язками прем’єр-міністра.

«Не було жодних підстав підозрювати прем’єр-міністерку в протиправній поведінці під час виконання своїх обов’язків або в нехтуванні службовими обов’язками», — заявив він після офіційного розслідування.

Прем’єрка Фінляндії навіть зробила тест на наркотики, щоб усунути будь-які сумніви, після того, як у деяких коментарях щодо відео було згадано про вживання нею відповідних засобів. Тест показав негативний результат.

Тоді Марін повідомила, що відео було знято в «приватному приміщенні» і що вона провела «вечір з друзями».

«Я — людина. І я теж іноді прагну радості, світла та веселощів серед цих темних хмар. Я танцювала, співала, гуляла та займалася абсолютно легальними речами», — коментувала Санна Марін.

Після публікації відео Марін закидали те, що вечірки можуть завадити прем’єр-міністерці виконувати свої обов’язки. Наприклад, якщо російська агресія зачепить Фінляндію. Політикиня звинувачення відкидала, заявивши, що фінські збройні сили добре оснащені, щоб передбачити будь-яку військову кризу, яка може вплинути на країну. А в разі загрози вони б швидко про це дізналася.

У той же час у очільниці уряду є велика хвиля підтримки від фінок. На підтримку Санни Марін жінки в соцмережах почали публікувати свої відео з вечірок.

Нагадаємо, нині 36-річна Марін, в грудні 2019 року стала головою уряду країни, і досі є наймолодшою головою кабінету міністрів у світі.