Шукайте те, що буде приносити задоволення: Олена Наумова про життя, спорт та роботу

12.05.2024

Олена Наумова — тренерка зі стретчингу та засновниця студії «Elena Naumova stretching» з авторською методикою викладання. Ця програма узяла найкраще від сучасного стретчингу та стародавніх східних систем. Навесні 2024 року студії виповнилось п’ять років. Про життя, ресурсність, спорт та власний бізнес Олена розповіла в ексклюзивному інтерв’ю WoMo.ua

З чого все почалося

Я починала свою тренерську кар’єру із роботи з дітьми. За майже рік занять з діточками я відчула, що можу зробити  корисний внесок також і для здоров’я дорослих.

У мене з’явився свій погляд на стретчинг. Я розуміла, як працює тіло та, як допомогти людям бути більш енергійними та здоровими. Тож я вирішила орендувати зал та відкрити студію. Першими клієнтами Naumova stretching studio, стали працівники офісів, що знаходились поруч та жителі сусідніх будинків.

На той час, коли я відкривала власну студію, в Україні стретчинг був представлений тільки як окремі заняття у спортивному залі. А от саме студій зі стретчингу для дорослих майже не існувало. Це надихало мене та рухало вперед. Адже я розуміла, що зможу зробити вагомий внесок у цю справу. 

У нинішніх умовах я оцінюю розвиток студії на тверде «добре». За п’ять років роботи студії було багато перешкод. Проте ми вистояли. Натепер маємо більш як 1000 щасливих клієнтів. І це мене дуже тішить.

Також я радію, що за цей час у нас зростали та розвивалися понад десять тренерів, які стали самостійними одиницями й досягли топового рівня. Хтось зараз працює в Європі, хтось і надалі продовжує будувати свою кар’єру у Києві.

Про концепцію

Наша основна концепція — це не нашкодити людині. Бо, на превеликий жаль, стретчинг може бути шкідливим у непрофесійних руках. Наша головна мета — здоров’я та привабливі форми гостей студії.

Усі наші тренери працюють, як один єдиний організм, за моєю авторською методикою. Вона включає фітнес комплекс, а це йога, вправи на баланс та функціональні вправи. Цей комплекс тренувань підходить абсолютно для кожного. Проте, якщо у людини є серйозні проблеми зі здоров’ям чи обмеження, тоді ми радимо індивідуальні заняття.

Ми уважно слідкуємо за технікою кожного клієнта, навіть на групових тренуваннях. Кожен, хто відвідує студію, з часом відчуває, що працює по одній програмі, навіть якщо займається з різними тренерами.

Ми не робимо акцент саме на шпагат. Шпагат — це вже вишенька на тортику та приємний бонус від усіх занять в цілому.

Про атмосферу

В нас панує дружня атмосфера та камерний формат. На групових заняттях не більше п’яти людей. До нас можна прийти з будь-яким рівнем фізичної підготовки. Всі викладачі проходять мій дуже прискіпливий відбір, перед тим як працювати з нашими гостями. Я особисто перевіряю кожного тренера та передаю свій досвід, щоб учні одразу бачили позитивний результат від занять.

Переваги стретчингу 

Основна перевага в тому, що стретчинг підходить для всіх і не має протипоказань. Стретчингом можуть займатись абсолютно всі, незалежно від статі, віку, фізичних можливостей. Науково доведено, що стретчинг допомагає зняти стрес.

Завдяки йому поліпшується баланс тіла та постава. Прискорюється кровообіг, а разом з цим поліпшується робота серцево-судинної системи. Усі м’язи організму отримують додаткове підживлення киснем.

Взагалі стретчинг поділяється на силовий та більш плавний, для розслаблення. Ми працюємо з обома напрямки впродовж заняття.

Також важливо зауважити, що стретчинг може допомогти людям з певними проблемами зі здоров’ям. Він допомагає знизити больові відчуття в області хребта (незалежно від локалізації), позбутися затисків у тілі, виправити поставу, запобігати розвиткові варикозу та хвороб сечостатевої системи.

Справжнім порятунком стретчинг стає для людей, які страждають на судоми.

Всі ці питання зі здоров’ям вирішуються у нас на заняттях. Стретчинг позитивно впливає на жіночу репродуктивну функцію. Рекомендований жінкам, щоб зменшити менструальні болі та швидше прийти в форму після пологів.

Скільки разів на тиждень треба займатись стретчингом

Два-три рази на тиждень буде достатньо. Але в нас є приклади, коли дівчата ходять на силові тренування в тренажерний зал та раз на тиждень відвідують нашу студію, щоб закріпити результати та зняти гіпертонус мʼязів. Ми підтримуємо такий формат.

Про заняття вдома

Звичайно, стретчингом можна займатися самостійно і вдома, але головне правило: ви маєте опанувати технікою. Дуже важливо навчитися робити вправи, а вже потім можна займатися вдома. Все залежить від вподобань. Для цього у нас є закритий YouTube канал, де представлені заняття в записі. Все докладно та доступно.

Тренування записані в такому форматі ніби ми займаємося один навпроти одного.

Якщо в учня виникають будь-які питання, рекомендую взяти одне індивідуальне онлайн-заняття та розібрати всі вправи, щоб потім успішно реалізувати їх в будь-якому місці.

На які труднощі натрапляли?

Як тільки відкрилась студія, десь через пів року, почалась пандемія і повний локдаун. Тільки ми оговтались та прийшли в себе після ковіду, трапилась велика біда —  повномасштабне вторгнення. Це серйозні перешкоди не тільки для бізнесу, а й для життя в цілому. Проте, дякуючи Богу і хлопцям та дівчатам ЗСУ, ми можемо працювати навіть в умовах сьогодення.

Плани на майбутнє

Наші плани на майбутнє — продовжувати працювати та дарувати нашим гостям чудовий настрій, струнку фігуру, гнучкість, підтягнуте тіло та гармонійний психічний стан, який виникає після тренувань. Наші гості та тренери —  частина великої родини тож ми й надалі хочемо працювати в ритм дружньої атмосфери. 

Проте наразі я не планую відкриття нових філіалів. На цей час, я не бачу в цьому сенсу. Я не зможу одночасно бути в декількох студіях, контролювати всі процеси та викладати. Краще мати одну класну та потужну студію, а не розпилятися.

Що б я порадила людям, які хочуть відкрити свою студію стретчингу? 

Моя головна порада для будь-якого бізнесу — брати приміщення не в оренду, а використовувати власне, якщо є така можливість. Це буде значно вигідніше.

Також важливо знайти гарну команду, я готую своїх тренерів самостійно і прискіпливо обираю кожного, хто буде працювати з нами. На останок, раджу особисто контролювати всі аспекти в бізнесі та водночас вміти довіряти та делегувати.

Про улюблені вправи та меню

Найулюбленіший блок на баланс, адже такі вправи дуже класно включають все тіло в роботу та стабілізують суглоби. Щодо меню, то особисто я дотримуюсь збалансованого харчування. В мене є навіть досвід, коли я близько трьох років не вживала м’ясо.

Але в період першої вагітності, я зрозуміла, що мені необхідні м’ясні страви, я відчувала, що мій організм потребує їх і з того часу я вживаю м’ясо. Особливо полюбляю стейки, запечену рибу, гречку, різноманітні салати та навіть пасту.

Майже не їм солодкого, зокрема тістечка чи тортики. Замінюю їх на фініки. Мої поради щодо харчування — це максимально відмовитись від білого цукру, хлібу та швидких вуглеводів.І ви швидко відчуєте, як ваш організм віддячить за ці обмеження.

Про ресурсність

Звичайно, у кожної людини свої секрети балансу. Для мене протидія вигоранню — це баланс між родиною та кар’єрою. Я завжди балансую більше в сторону сім’ї та дітей, бо я мама двох маленьких діточок.

В мене є можливість не працювати кожного для. Для себе я обрала гнучкий графік тренувань та роботи в студії, який мене не напружує ні фізично, ні психологічно. Я завжди йду на роботу з радістю та відчуваю великий кайф від того, чим займаюсь.

Щоб людина була в балансі з собою, необхідно шукати таку роботу, яка не буде роботою, а стане справою життя. Я щиро бажаю цього кожній людині. Якщо ви працюєте на роботі, яку ненавидите, змінюйте ситуацію, будь ласка.

Теж саме стосується і спорту. Якщо ви займаєтесь бігом, який не любите та кожного разу задаєте собі питання: «Навіщо це мені?» Не робіть цього.

Шукайте інші напрямки тренувань, шукайте те, що буде приносити, в першу чергу, задоволення. А задоволення впливає як на фізичний, так і на психологічний стан.