Швейцарія прагне подолати ґендерний розрив у оплаті праці на рівні великих компаній

Почали із аналізу проблеми

Незважаючи на високу якість життя, Швейцарія відстає від інших країн із розвиненою економікою в плані оплати праці та забезпечення рівних умов праці. Саме тому уряд Швейцарії зобов’язав великі компанії країни проаналізувати розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками з наступного року відповідно до правил, прийнятих урядом 21 серпня 2019 року. Про це повідомляє Reuters.

Швейцарські жінки заробляють приблизно на 20% менше, ніж чоловіки. Незважаючи на те, що в 1991 році цей показник був утричі меншим, ситуація різко погіршилася із 2000 року. Про це свідчать дані уряду. А у червні 2019 року жінки влаштували масштабний страйк, аби можновладці та власники бізнесів звернули увагу на цю проблему.

Отже, реакцією кабінету міністрів Швейцарії стало серпневе засідання, на якому було розроблено правила та вимоги до компаній, у яких працюють 100 і більше осіб, щодо проведення детального аналізу розриву в оплаті праці чоловіків і жінок. Дослідження мають бути завершені у червні 2021 року. Після глобального аудиту, власники компаній мають оприлюднити інформацію для свого персоналу.

Нововведення охоплюють трохи менше 1% швейцарських компаній, на яких зайнято 46% працівників Швейцарії. Компанії, які виявлять розмір ґендерного розриву в оплаті праці, повинні будуть повторювати цей аналіз кожні чотири роки.

Джерело: news.trust.org

Фото: скріншот із відео REUTERS

— Читайте також: 35 Innovators under 35: Українська вчена потрапила до рейтингу найкращих інноваторів