Стосунки як у «Бріджертонах»: чи варто одружуватися?

07.06.2024

13 червня світ побачить продовження третього сезону саги «Бріджертони». Інтриги та таємниці у заплутаних історіях кохання стають дедалі складнішими, і дедалі більше сучасних жінок проводять паралелі у своєму особистому житті з перебігом стосунків у героїв. А Womo.ua вирішив поцікавитись, чи є головні герої насправді ідеальними парами? Які небезпеки є в реальному житті у стосунків, які схожі з серіальними? Усі пари дослідила психологиня та психотерапевтка  Олена Шершньова.

Ані зайва вага, ані зовнішність чи манера одягатись не є вагомою перепоною на вашому шляху до щастя

Психологиня та психотерапевтка Олена Шершньова

Що насправді лежить в основі почуттів головної пари третього сезону Коліна Бріджертона та Пенелопи Фезерингтон? Чи є що сучасницям взяти для себе з досвіду стосунків цієї пари?

Так, в цій парі глядачкам є дуже багато чого для себе взяти. Почну з Пенелопи. Її шлях до щастя — яскрава демонстрація того, наскільки внутрішнє налаштування важливе для самоідентифікації та, зокрема, для стосунків. Дуже важливим акцентом є те, що ані зайва вага, ані зовнішність чи манера одягатись не є вагомою перепоною на вашому шляху до щастя. Тільки ваші внутрішні переконання і є головними. Доки Пенелопа у 1-му сезоні розповідала, «що не така красуня, як дівчата Бріджертони», ховалася по кутках під час численних балів, тобто доки не подобалася самій собі, у неї і в особистому житті не було ладу.

Пенелопа Фезерингтон — головна сенсація 3-го сезону

Психологічне налаштування дуже важливе. Так, Пенелопа надягла нову сукню. Але насправді налаштувалася на нову себе, зростила у собі внутрішню силу — й одразу отримала результат, про який і мріяти не могла у попередніх сезонах. На її появу звернули увагу. Бо саме її внутрішнє самоналаштування і змінило життя Пенелопи Фезерингтон — дівчини без титулу та посагу.

Тепер про пару: тривала дружба, яка передувала закоханості, є надійним фундаментом для побудови щасливих і тривалих стосунків. У першому сезоні ми вже спостерігаємо підліткову закоханість Пенелопи у Коліна, її переживання, коли він ледь не одружився з Мариною, яка через позашлюбну вагітність повинна була влаштувати себе та дитину. Аби впоратись із потрясінням від підступного вчинку Марини, Колін поїхав у тривалу мандрівку. Але після повернення він зазначає, що ані зовнішність, ані стиль Пенелопи не змінилися.

Колін був готовий одружитись з Мариною

І це є точкою старту їхніх стосунків у більш дорослому віці, тобто у третьому сезоні. Ці «уроки», які прагнув давати Колін, допомагаючи Пенелопі знайти чоловіка, зазнавали нищівної поразки, доки дівчина самостійно не покрила дефіцит любові та самоповаги до самої себе. Переломний момент стався тоді, коли вона відкинула несприйняття себе. Неможливо побудувати здорові та щасливі стосунки, коли жінка сама себе знецінює думками «я самотня, бо я не така красива, як сестри Бріджертони», «мені потрібні стосунки, бо всі подружки чи сестри їх мають», «дівчата, молодші за мене, вже одружені, а я нікому не потрібна, бо негарна». Коли вам потрібен хтось, щоб показати вам, що ви красуня, — це свідоме руйнування вами ж ваших шансів. Неможливо від дефіциту любові до себе та самоповаги нічого побудувати.

Колін та Пенелопа — пара, на яку ніхто не ставив у шлюбному сезоні

І коли Пенелопа наповнилася впевненістю та вже змогла щось запропонувати світові, тоді і Колін на неї по-іншому подивився. А що ж, здавалося, сталося з Пенелопою? Вона втомилася грати когось у світі та стала чесною з собою, а це головна жіноча позачасова тема цього серіалу. І після цього Пенелопа Фезерингтон привабила не лише Коліна, але й графа-натураліста, бо зізнається, що до трави їй байдуже, як і до птахів. І у відповідь вона почула не відмову, а те, що дружина і не повинна поділяти усі його вподобання. У неї має бути власне захоплення та справа її життя.

За мить до першого поцілунку

Те, що Колін Бріджертон побачив світ, теж є важливим нюансом. Людина розширила свій світогляд, і це привело до того, що Коліна вже цікавили більш глибинні речі, ніж зовнішність, його зацікавила особистість жінки. Недосвідчені хлопчики можуть спершу кидатись на красиву зовнішність, але коли дівоча краса перестає бути дефіцитом у їхньому щоденному житті, тоді вони починають дивитися глибше — на те, яка жінка всередині.

Тривала дружба, яка передувала закоханості, є надійним фундаментом для побудови щасливих та тривалих стосунків і в сучасному світі

Ви розумієте, на чому будуть триматися стосунки цієї пари у майбутньому? І чи спрацює такий фундамент щастю та гармонії пари сьогодні?

Мати Коліна, вдова Вайлет Бріджертон, у різних сезонах та у спілкуванні з різними персонажами неодноразово підкреслювала, що у них з чоловіком все почалося з дружби, а весь свій шлюб вона прожила у любові. Про це йшлося не лише у розмовах із дітьми (з Дафною, Франческою), а навіть із Маркусом Андерсоном, з яким вона щойно познайомилася на балу. Тривала дружба є базисом стосунків Пенелопи та Коліна. Не іскра, яка прилетіла через те, що у когось гормони заграли, а через глибинні цінності і взаємини, які будуються саме на таких засадах. Тому у цієї серіальної пари, як і у сучасних пар, створених на таких засадах, дуже перспективне майбутнє.

Королева Шарлотта знає, що щасливий шлюб тримається на дружбі

До речі, щодо дружби як бази для гармонійних стосунків, висловилась і королева Шарлотта у першому сезоні. У сцені, де вона слухала пояснення від Дафни Бріджертон та Саймона Бассета, герцога Гастінгса, чому вони вирішили так терміново одружитись, є її висновок після промови герцога: «Ви або надзвичайно мудра людина, або дуже прозорливий, коли зрозуміли, що щасливий шлюб будується на справжній дружбі».

Але я хочу все-таки зауважити, що не лише дружба визначає стосунки, але й фізичне тяжіння. І той самий непередбачуваний поцілунок теж може змінити багато чого не лише у серіалі.

І тоді, і сьогодні для дівчат є актуальним наше право йти за своїм серцем

Франческа Бріджертон  — претендентка на статус діаманта шлюбного сезону

Ми зараз спостерігаємо, в якій складній ситуації опинилась Франческа Бріджертон.  Королева Шарлотта запросила спеціально для неї закордонного кандидата та підкреслила, що другої відмови її протеже від Бріджертонів не стерпить. Як бути жінкам, яких підштовхують до бізнес-династійного шлюбу сьогодні?

Прикладів того, що не треба погоджуватись на стосунки за фінансовим чи іншим прагматичним розрахунком, чимало. Власне, і в першій частині ми бачимо, що Дафна вагалась щодо принца Пруссії, і у третій частині запрошений протеже королеви у Франчески зацікавленості не викликає. Тобто і тоді, і сьогодні для дівчат є актуальним наше право на свободу вибору, право йти за своїм серцем, а не за розрахунком, право не примушувати себе до одруження.

Катані Шарма та Ентоні Бріджертон — головна пара 2-го сезону

Хіба шлюб Ентоні Бріджертона та Катані Шарма не є шлюбом з м’якого розрахунку? Що ж тоді стало запорукою щастя цієї пари?

Саме самодостатність та впевненість героїні у собі і стало запорукою її щастя. Вона єдиний жіночий персонаж у другому сезоні серіалу, яка не хотіла йти заміж. Її мета приїзду до Лондона — знайти чудову партію для Едвіни, своєї зведеної сестри. Власне одруження — не те майбутнє, яке Катані уявляє для себе. Її ідея полягає в тому, щоб утвердитися як самотня жінка, оскільки вона має велику недовіру до чоловіків. Її сильна воля виявилась у відмові від послуг леді Денбері, її спонсора в лондонському суспільстві. Замість цього як опікун своєї сестри, Кейт, як називали її у Лондоні, стала фільтром кандидатів на руку Едвіни.

Головна мета Катані — знайти вдалу партію для сестри Едвіни

Чому ця красуня з Індійської колонії так зухвало поводилась? Бо вона була самодостатньою особистістю зі своїми власними цілями та мріями. До того Кейт бачила той напрям, в якому їй треба рухатись, аби досягнути поставленої мети, без чоловіка як засобу досягнення своїх цілей, і вона відкрито про це говорила. Згадайте її мрії навчати дітей в Індії. І саме цим вона викликала шалену зацікавленість найбажанішого холостяка сезону Ентоні Бріджертона, який як старший син успадкував титул віконта та весь спадок родини. І у сучасному світі жінка набуває інтересу у чоловіка на початковому етапі стосунків, бо її власні цілі та мрії, які вона може досягти самостійно, можуть викликати у нього шалене захоплення. До того ж і у разі свого одруження Катані Шарма планувала досягнути зазначену мету без допомоги чоловіка. Таким чином сучасна дівчина отримала у цьому серіалі посил, що вона може мати власні цілі та реалізувати їх навіть після одруження. Якщо навіть тоді дівчата мали такі амбіції, то сьогодні тим більше вони можуть їх і мати, і втілювати, навіть після зміни сімейного статусу.

Катані Шарма планувала здійснити свої мрії без допомоги чоловіка

Але після одруження Кейт від своїх цілей відмовляється, і у третьому сезоні вже про жодну освіту для дітей в Індії навіть на рівні спонсорської допомоги не йдеться. До того ж героїня відтягує час, аби не виконувати обов’язки віконтеси… Чому відбулась така трансформація і чи не зруйнує вона цей шлюб у житті? Чоловік одружувався з однією Кейт, а по факту одружився з іншою…

Знову ж таки тут йдеться про певні часові особливості. В її випадку — спочатку народження спадкоємця, а потім — решта планів… Але в наші дні, на щастя, дівчата можуть з радістю сказати: «Як добре, що ми живемо у ХХІ столітті, і сьогодні нам необов’язково відмовлятися від своїх цілей і свого життя».

Дівчата, які дивляться на пару Дафни та Саймона із захопленням, мають усвідомлювати: у житті такі стосунки можуть бути небезпечними

Дафна Бріджертон та герцог Гастінгс — головна пара першого сезону

Історію кохання Дафни Бріджертон та Саймона Бассета, герцога  Гастінгса, ми спостерігаємо до та після вінчання. Чи ведуть такі стосунки до щастя у сучасному світі?

Хочу почати з того, що стосунки між герцогом  Гастінгсом та Дафною досить аб’юзивні. Я б хотіла підкреслити, що дівчата, які дивляться на пару Дафни та Саймона із захопленням, мають усвідомлювати: у житті такі стосунки можуть бути не лише шкідливими, а навіть небезпечними.

Дафна після прогулянки з герцогом Гастінгсом

Один партнер (Дафна) виявився відкритим у стосунках, з добрими намірами, а другий завжди щось приховував. Проявляє себе то «теплим», то «холодним», чим збиває з пантелику.

У серіалі цей абʼюз показано феєрично! Саймон був дистанційованим, нещирим тривалий час, тримав все у собі і вимушений був відкритися Дафні лише під шаленим тиском, коли та знайшла його листування з батьком та фактично провела власне ледь не детективне розслідування. І я хотіла б зазначити для дівчат: не думайте, що у житті все закінчиться так класно, як у фіналі першого сезону «Бріджертонів». Зазвичай якщо людина звикла зневажати чужі почуття, бути нечесною, то дуже мало шансів, що вона зміниться, навіть під тиском аргументів та фактів.

Тобто якщо сучасний Саймон все ж таки здався під тиском обставин, то на цьому проблеми не завершаться, як у серіалі?

Зазвичай аб’юзери не змінюються. Прекрасно, що у серіалі Саймон відкрив свою таємницю і відмовився від обітниці, але у житті поведінкові моделі не змінюються так просто. І постійна напруга у парі триває роками. Якщо поруч із партнером ви постійно відчуваєте, що «щось не так», «ви не така», то, можливо, маєте справу з абʼюзером. Насправді багато людей мають важке дитинство, але у дорослому житті важливо брати відповідальність за себе та свої вчинки. Якщо Саймон мав складне дитинство, це не виправдання для того, щоб не бути чесним зі своєю близькою людиною. Він же з Дафною зблизився, одружився та має сексуальні стосунки, а таємниці свої все одно зберігав, користуючись її необізнаністю щодо питання запліднення. Нечесність у парі є не просто червоним прапорцем, це великий червоний прапор, який не можна ігнорувати. І що довше нещирість існує у стосунках, то менше шансів на happy end.

Бентежні розмови про дослідження сексуальності свого тіла сьогодні можна назвати вербальною формою сексуального домагання

Щодо Саймона, то сумнівні моменти у ставленні до Дафни почались від самого початку.

Так і є. Жартівлива пропозиція гри у підігрівання інтересу до Дафни як до «діаманту чистої води» сезону швидко призвела до бентежних розмов про дослідження сексуальності свого тіла під час прогулянки парком. Ці спроби герцога сьогодні можна назвати вербальною формою сексуального домагання. Сучасна дівчина має, на щастя, вибір. Якщо ви так само налаштовані на грайливі розмови, як і ваш співрозмовник, і не проти, то спілкуйтеся на здоровʼя. Але якщо відверта тематика вас ображає, порушує ваші кордони, ви не маєте це слухати. Зупиняйте людину, скажіть, що вам спілкування на таку тему неприємно, і не дозволяйте здійснювати щодо себе вербальне сексуальне насильство. Якщо мають місце дії, неприйнятні для людини, якщо під час них їй соромно, некомфортно, це і є аб’юз.

Тітка була єдиною, хто міг пригальмувати Саймона

Далі герцога вже просто несло без гальм. Знаючи, як влучно зазначає місіс Віслдаун, що «навіть довгий дотик до руки юної леді може закрити їй доступ у вищий світ НАЗАВЖДИ», герцог, як і будь-який аб’юзер, просто не може зупинитися. Він уже знає про пропозицію принца Фридриха Дафні і все ж таки їде на бал, щоб нібито попрощатись перед від’їздом. Іншого часу та місця, знаючи вимоги світу до репутації юних аристократок, не знайшов. І саме там у темному саду стався той поцілунок, який старший брат Дафни назвав «збезчещенням усієї родини, після якого жодну з сестер ніхто заміж не візьме». І на вимогу Ентоні одружитись чи стрілятись, герцог обрав дуель… Це все звичне для Саймона використання жінки. У цих стосунках ще на початковій стадії було багато нерозв’язаних проблем. І це ще один червоний маркер, на який варто звернути увагу. У стосунках від початку повинна бути взаємна повага та відвертість, щоб ці взаємини могли тривати та розвиватись.

Дафна між принцом Пруссії та герцогом Гастінгсом

Вважається, що закоханий герцог вже не міг контролювати власних почуттів. Чи зачепив його той факт, що Дафні зробив пропозицію більш статусний чоловік — принц з Пруссії? Бо тут у сучасних жінок виникає велике питання — за кого краще заміж?

Насправді це у Дафни вибору після подій у саду не було, а в українок він є, навіть після таких поцілунків у темних парках. Відповідь на це запитання проста. Найкращий вибір — впустити у своє життя  людину чесну, зрозумілу і серйозну до себе. Це завжди краще, ніж особа загадкова, незрозуміла, проблемна, далека та дистанційована.

 Вдова не має почувати провину за те, що вона розпочинає нове життя. Це не зрада пам’яті покійного чоловіка

Вайлет Бріджертон

У третьому сезоні цікавою є лінія Вайлет Бріджертон та лорда Маркуса Андерсона, яким пророкують набуття щастя у зрілому віці. Наскільки гострою у суспільстві є тема ейджизму у коханні?

У будь-якому віці кожна жінка може бути прекрасною та відкритою до стосунків, якщо тільки вона сама цього захоче. Після втрати коханого чоловіка вдова не має почувати провину за те, що вона розпочинає нове життя. Це не зрада пам’яті покійного чоловіка, а готовність жити далі, вдячність за життя і спогади. Це прекрасний приклад для жінок різного віку, які можуть поділитися своїм досвідом та бути готовими до нових стосунків. Жінки зрілого віку мають багато переваг і досвіду, яким вони можуть поділитися зі світом. Найважливіше — це бути готовою відкритися для нових відносин та щастя.

Вайлет Бріджертон та лорд Маркус Андерсон

Панує думка, що жінки старшого віку частіше стають жертвами шлюбних аферистів…

У будь-якому віці можна постраждати від шахраїв, тому важливо завжди дбати про безпеку та не розкривати особисту інформацію до встановлення довіри, особливо щодо фінансів: банківських карток, паролів, номерів рахунків. Пам’ятайте, що безпека завжди на першому місці, незалежно від віку.

У серіалі надзвичайно активно брати Бріджертони, як і герцог Гастінгс та інші чоловічі персонажі, користуються послугами повій. У сучасній Україні попит на жриць кохання не зникає…

Проституція має коріння у різних культурах, але я хочу звернути увагу на психологічний аспект, який може бути актуальним у сучасному житті. Походеньки до повій у серіалі в усіх випадках відбуваються до усвідомлення чоловіками своїх почуттів до певної жінки. І подальші відмови від кохання за гроші є усвідомленням того, що його серце вже обрало ту жінку, з якою він дійсно бажає кохатись. І у сучасному світі це важлива частина початку взаємодії.

Одна з найпалкіших сцен серіалу «Бріджертони»

У кожному з сезонів еротичні сцени є індикатором стосунків у родині кожного з Бріджертонів…

Важливо, щоб різноманітні аспекти статевого життя підкреслювалися, оскільки воно є однією з основних складових стосунків між партнерами. Без гармонійного сексу у парі і соціальне життя не може бути повноцінним. Стосунки в ліжку можна назвати гармонійними, коли обидва партнери задоволені. Також важливо наголосити на тому, що гармонія у статевому житті приносить користь не лише фізіологічно, а й психологічно, зміцнюючи відносини між партнерами.

Автори серіалу підкреслюють важливість сексуальної освіти для щастя у стосунках пари…

Її повна відсутність призвела до двох складних ситуацій. Шлюб Дафни врятували в останню мить. Але друга — це втрата родиною Фезерингтонів маєтку через борги, якщо Пенелопа чи її сестри (у яких далі поцілунків вже у шлюбі справи тривалий час не йшли) не народять нащадка саме чоловічої статі, який успадкує титул та капітал від померлої далекої родички. Тобто на кону опинився добробут двох родин! Глядачам дуже яскраво показують, як дівчат підготували до статевого життя у шлюбі дві багатодітні матері.

Вайлет Бріджертон «проконсультувала» доньку Дафну напередодні шлюбної ночі так: «Пригадуєш наших собак? Так їм ніхто нічого не розповідав, але цуценя народжувались!». Наслідком стала фактично катастрофа шлюбу Дафни та Саймона, поки покоївка не відповіла на всі запитання герцогині. І що мати почула від доньки пізніше: «Якби ви мене підготували по-справжньому до шлюбу, а не використовували туманні метафори, я б не втратила людину, яку покохала». На жаль, такі слова ризикує почути і сучасна мати.

 Робіть у ліжку максимум для власного задоволення

Сестри Фезерингтон

Пані Фезерингтон і словом не обмовилась із двома доньками, бо вони вже у шлюбі «лише цілувались, а потім чоловік біг міняти штани».

Так, жодного епізоду на цю тему в родині Фезерингтонів немає. Здавалось б, зараз інформації повно, але проблема сексуальної освіти не втрачає актуальності. Головне, що варто тут зазначити, що дівчата повинні брати відповідальність за свою сексуальну та фізичну безпеку. Так, я підкреслюю, що жінки повинні дбати про власне задоволення, досліджувати власну сексуальність, пам’ятаючи про контрацепцію та захист від захворювань, які поширюються статевим шляхом, бо це важливо для формування здорових та гармонійних взаємин між партнерами.

 

Зараз дуже багато матеріалів на тему «Як стати найкращою коханкою?» або «Як примусити чоловіка втратити від тебе голову», але ясності вони вносять небагато.

Є простий рецепт, який може допомогти будь-якій жінці досягти цієї мети. Він полягає у тому, щоб робити у ліжку максимум для власного задоволення. Це принесе не лише фізичне задоволення, а й психологічну користь. Адже допоможе краще зрозуміти себе, налагодити контакт зі своїм тілом, прийняти та полюбити себе. Окрім того, це точно змусить чоловіка просто шаленіти від вас.

Почуватись щасливою, залишаючись щирою, буде і жінка будь-якого віку

Які меседжі для щастя сучасна глядачка може взяти з серіалу «Бріджертони»?

Перша думка — бути чесною із собою. До речі, бути собою є не лише шляхом до щастя юних панянок, одноліток Пенелопи Фезерингтон. Почуватись щасливою, залишаючись щирою, буде і жінка будь-якого віку. Так, у третьому сезоні автори показали такий варіант на прикладі захоплення Бенедикта Бріджертона красунею леді Тілі Арнольд.

Леді Тілі Арнольд

Вона молода вдова зі статками, яка більше не хоче вступати у шлюб, хоча ми бачимо 28-річну жінку. Нам показують ситуацію, яку на сьогодні, на щастя, вже немає. Тілі Арнольд суспільство надає певну волю, бо вона заможна вдова. І молода жінка у такому статусі може не відмовляти собі у тому, що її цікавить. Саме тому вона є єдиною жінкою на промові науковця, який прагне запустити повітряну кулю. Вона спілкується зі своїм управителем маєтками та пояснює, що не збирається бути бідною через те, що хтось недбало розпоряджається її коштами. Врешті вона зацікавилась Бенедиктом, і сексуальні стосунки стали логічним продовженням їх симпатії одне до одного.

Знайомство Бенедикта Бріджертона з красунею леді Тілі Арнольд

У сучасному житті такі стосунки, до речі, мають високу перспективу. Внутрішня сила, цікавість до «чоловічих» хобі, діловитість, різкість у спілкуванні є показником того, що у цієї героїні багато чоловічої енергії. І таких жінок часто тягне до чоловіків з жіночою енергією — м’яким характером, з певною легковажністю, з не дуже серйозним ставленням до проблем та з чудовим почуттям гумору. Якщо вам подобаються такі стосунки — чудово, якщо ні — попрацюйте над розвитком жіночої енергії, аби стати магнітом для чоловіка з потужною чоловічою енергетикою та харизмою. Але Тілі Арнольд є чесною з самою собою з першого до останнього кадру.

Друга думка — живіть своїм життям та розвивайтесь як особистість. Це те, на що дуже надихне цей серіал. Для юних глядачок деталізую думку: не зациклюйтесь на хлопцях, бо це і є секретом вашої привабливості для чоловіків. Зверніть увагу, у жодної з дівчат, які знайшли щастя у шлюбі, не було зацикленості на створенні родини. Навіть місіс Віслдаун на початку третього сезону у першій статті підкреслила, що попередній сезон вразив тим, що одружилися ті, від кого ніхто цього не очікував. Серед перерахованих панянок була «синя панчоха аж 26-річна індійська шляхтичка Катані Шарма» і дві сестри Пенелопи Фезерингтон, які не мають «ані титулів, ані посагу». Навіть Дафна, попри складну ситуацію, зізналась Саймону, що він є останнім, з ким вона прагнула б пов’язати своє життя.

Леді Крессида Купер з матінкою на балу

І як суперечить цим дівчатам за поведінкою та отриманим результатом Крессида Каупер, яка прагне відчайдушно одружитися і готова казати що завгодно та кому завгодно з неодружених чоловіків. До неї ще варто додати матусь-аристократок, і їхніх нещирих доньок, які гротескно виглядають та саркастично висміюються чоловіками з вищого світу, на яких йде це полювання. Висновок простий, і стосується не лише стосунків з чоловіками: що більше ви на чомусь зациклюєтесь, то далі від вас досягнення цієї мети. Тож відпускайте ситуацію, дозвольте собі розслабитись та запалити у своєму серці світло.

Джулія Куїнн — авторка романів «Бріджертони»

Третя думка — романи та серіали є вигадкою письменників і сценаристів. Деякі моменти абсолютно не відповідають сьогоденню, тому не варто редагувати своє реальне життя під чужу вигадку. Роль жінки у суспільстві сьогодні значно вагоміша, а можливості значно більші. А отже, прожити своє життя у щасті значно простіше, ніж це було за часів Бріджертонів.

Тетяна Марінова

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram