«Створено жінками 2025»: 10 фіналісток конкурсу

08 Липня 2025
Створено жінками

Франко-українська торгова палата оголосила імена десяти фіналісток щорічної премії «Створено жінками», яка вже всьоме проходить в Україні. У 2025 році акцент конкурсу — на жіночому підприємництві в умовах тривалої війни, що підтримує ветеранів, внутрішніх переселенців, розвиває освіту, культурну дипломатію й соціальні інновації.

Цьогоріч було подано рекордні 435 заявок із проєктами у сферах від агротуризму до оборони.

“Ці десять фіналісток не просто талановиті підприємиці, вони відображення України, яка відновлюється, впроваджує інновації, піклується. У будь-якій сфері своєї діяльності усі вони несуть одну й ту саму іскру: відданість і надію”, – прокоментувала вибір журі Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати.

Культура та відновлення традицій

Ганна Сухобрус — «Бабусина Хатка», с. Ліпляве, Черкаська обла
Проєкт з відновлення автентичних хат і ремесел в українському селі для популяризації “зеленого” туризму і традиційної культури.

Діана Грициняк — NADRA, Львів/Київ
Вишукані порцелянові вироби, натхненні персонажами українського фольклору. Співпраця з майстрами, які зберігають та відновлюють українські керамічні традиції.

Оборона, підтримка ветеранів і переселенців

Марія Ксьондзик — Nesemos Veteran Auto Hub, Київґ
Повноцінний автосервіс, де безоплатно ремонтують евакуаційний транспорт, допомагають ветеранам отримати нову професію і переобладнують авто для людей з інвалідністю.

Ірина Коваль — ТОВ «БРАММЕР», Київ
Виробництво тактичних візків Brammer, які слугують засобами евакуації для порятунку життів військових та цивільних, допомагають військовим у перевезенні боєкомплектів, провізії та спорядження.

Марина Богун — Love Rises, Київ
Соціальний бізнес, у якому вимушені переселенки не лише створюють в’язані вироби ручної роботи та декор: пледи, кошики, шкарпетки, а й повертають собі економічну незалежність.

Освіта та реабілітація

Ксенія Карбовська — школа «Мозаїка», Київ
Освітні простори для дітей з особливими освітніми потребами у Києві, Броварах, Одесі та у Польщі й Казахстані.

Наталія Кондратенко — реабілітаційний центр Jo Ha Ku, Київ
Неприбутковий проєкт з освіти, реабілітації та розвитку дітей, що виробляє екологічне розвиткове та реабілітаційне обладнання, зокрема збірні та багатофункціональні тренажери.

Інновації, екологія, сільське господарство

Олена Довгополова — INAKSHI architects, Суми
Виробництво біорозкладного конопляного композиту, з якого можна виготовляти меблі, пакування та безліч інших речей. Пілотний флагманський продукт – стілець з конопляного біопластику.

Любов Лисенко — ТОВ «БІОБАЛАНС», Полтава Сільськогосподарська компанія, яка пропонує біологічного захисту рослин за допомогою корисних комах, без використання хімікатів та з точним внесенням.

Альона Шибунько — равликова ферма «Епіравлик», с. Нижчі Вовківці, Хмельницька область
Сільськогосподарський бізнес, що вирощує равликів, організовує екскурсії та дегустації, продає напівфабрикати та готову продукцію. Підприємство працевлаштовує місцевих мешканців і внутрішньо переміщених осіб, а також навчає равликівництву.

Церемонія нагородження

10 липня журі визначить трьох переможниць конкурсу та вручить спеціальні нагороди. Лауреатки отримають фінансову підтримку для розвитку бізнесу, професійні консультації та членство в CCIFU з можливістю нових партнерських зв’язків.

Всі охочі можуть долучитися до церемонії в онлайн-форматі у соцмережах “Створено жінками”.

Довідково

Премія “Створено жінками” проводиться з 2019 року. Це соціальний проєкт Франко-української торгово-промислової палати. Його мета – підтримати жінок, що розвивають свою справу, надати їм можливості для масштабування та зміцнення компанії.