Світлана Павелецька про досягнення та перешкоди книжкового видавництва

6 листопада #книголав виповнюється 7 років. Це українське видавництво, що спеціалізується на виданні дитячої, художньої літератури, науково-популярної, а також на літературі категорії нон-фікшн

06.11.2023

Видавництво здійснює переклади світових бестселерів та співпрацює з відомими українськими авторвами, серед яких Олександр Авраменко, Дмитро Кулеба, MONATIK, Ольга Цибульська та інші.

Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав, консультантка зі стратегічних комунікацій

На шляху #книголав за ці сім років траплялося безліч випробувань, які завжди реформувалися у розвиток. Якщо бізнес стоїть на місці, він втрачає свою мету, не змінюється й не набуває нових сенсів, а отже, не виживає. Проте #книголав не лише про бізнес. Він про шалену любов. Любов, яка завжди супроводжує нас та крізь величезну кількість процесів зігріває наших читачів у найтемніші миті й радіє разом із ними у моменти щастя. Звичайно, найтяжчий виклик — це війна. Проте навіть вона трансформувала наші мрії та, об’єднавши нас, спрямувала нашу злість і страхи на зміну пріоритетів.

Якби доля склалася інакше та мені довелося б заснувати #книголав лише сьогодні, насправді він був би таким самим. Він був би крутим, модним, сучасним, з якісними книжками у різних сенсах цього слова, з книжками, які народжуються в любові та транслюють цю любов до всього й кожного. Та якщо ви запитаєте, яким би тоді був #книголав у майбутньому, я відповім так само. Адже наше видавництво унікальне, воно має таке велике #книгосерце, що здатне вмістити у ньому всіх, хто цього потребує.
#книголав — це незліченний внесок величезної кількості людей. Адже його б не було без нашої команди, наших партнерів, а головне — його б не було без наших читачів. Читачів, які мотивували нас створювати найкращі книжки.

“100 експрес-уроків української” Олександра Авраменка — книжка, з якої народився #книголав. А далі  були й інші важливі книжки. “Наші душі вночі” Кента Гаруфа” — надчутлива та ніжна, наша перша художня книжка, яку ми видали самостійно. “Війна за реальність” Дмитра Кулеби — особливо важлива книга, яка здатна змінювати життя та його сприйняття. “Золота полиця” класичної літератури — спроба зробити класику модною, гарною, у новій палітурці: цей проєкт надає читачам можливість отримати доступ до книжок, які завжди актуальні. І це лише одиниці з-поміж того, що варте уваги кожного.

Мені хочеться звернутися до кожного читача. Любі наші #книголавери, продовжуйте читати та долучайте до читання максимальну кількість людей! Бо, як би банально це не звучало, люди, що читають, розумніші. Жити у світі розумних людей завжди приємніше, ніж у будь-якому іншому. У цьому ми всі неабияк переконалися.
З твоїм днем, мій любий #книголав!