Світові гуманітарні місії зупиняють роботу в Афганістані після заборони працювати жінкам

Щонайменше шість великих іноземних гуманітарних груп заявили, що тимчасово призупиняють свою діяльність в Афганістані після того, як Талібан заборонив співробітницям неурядових організацій приходити на роботу. Про це повідомляє CNN.

Згідно з листом Міністерства економіки, надісланим усім ліцензованим неурядовим організаціям, адміністрація Талібану наказала всім місцевим і міжнародним неурядовим організаціям заборонити своїм співробітницям приходити на роботу. Недотримання вимог призведе до анулювання ліцензій зазначених громадських організацій.

«Ми не можемо ефективно працювати з дітьми, жінками та чоловіками, які відчайдушно потребують нашого захисту в Афганістані, без нашого жіночого персоналу. Ми намагаємося отримати ясність щодо цієї заборони, тому призупиняємо наші програми, вимагаючи, щоб чоловіки та жінки могли однаково продовжувати нашу роботу з порятунку життів в Афганістані», — йдеться у спільній заяві організацій Save the Children, Норвезької ради біженців і CARE International, яка була опублікована у неділю.

Міжнародний комітет порятунку заявив, що з понад восьми тисяч людей, які працюють в Афганістані, понад три тисячі — жінки.

«Якщо нам не дозволяють наймати жінок, ми не зможемо доставляти допомогу тим, хто цього потребує», — йдеться у заяві, в якій організація оголосила про призупинення діяльності в країні.

Нові обмеження — це ще один крок у жорстокому придушенні прав афганських жінок з боку Талібану після захоплення країни у серпні 2021 року.

Раніше повідомлялося, що минулого тижня уряд Талібану призупинив навчання в університетах для всіх студенток Афганістану.