Світовий банк обрав Prozorro для придбання товарів та послуг за закордонні гроші

Система електронних закупівель Prozorro повністю відповідає міжнародним стандартам і може використовуватись як майданчик для придбання матеріальних засобів за гроші закордонних кредиторів, зокрема Світового банку. Доопрацьований варіант платформи Prozorro стане доступним у березні 2023 року. Про це свідчать результати оцінки, проведеної командою Міжнародного фінансового інституту.

Попереднього разу експерти фінансового інституту проводили аналіз платформи ще 2017 року. Тоді Prozorro була визнана компетентною системою для здійснення закупівель переважно у межах національних проєктів. Метою поточної перевірки була повторна оцінка відповідності системи оновленим вимогам щодо електронних придбань.

У звіті йдеться, що агентства-виконавці проєктів із бюджетом до 5 млн євро, які фінансує Світовий банк, можуть використовувати майданчик Prozorro Market для проведення тендерів. Для реалізації проєктів із бюджетом понад 5 млн євро ДП «Прозорро» має запровадити деякі вдосконалення.

Заступниця міністра економіки Надія Бігун повідомила, що низка рекомендацій фінінституту вже реалізована відповідно до Постанови Кабміну №1178.

Натепер ресурс впроваджує нові процедури, які передбачають удосконалений механізм оскарження, а також проведення торгів навіть за наявності лише одного учасника.