Свобода fashion-вибору

Авторська колонка Ірини Переверзєвої

19.09.2023

За всіма цими жахливими подіями, які трусять нашу країну й світ загалом уже котрий рік поспіль, ми, любі жінки, ледь не пропустили дещо радісне. Я б навіть не побоялася слова «революційне». Тож вважаю за потрібне терміново це обговорити та хоч трішечки відірватися від поточного апокаліпсиса. Отже! Фанфари, барабанний дріб. Або навпаки! 

Поки ми з вами, колежанки, прищеплювалися від ковіду, або ж ні; задихалися в масках; часом досі страждаємо від дитячої дистанційки; плетемо маскувальні сітки й донатимо на ЗСУ – трапилося щось дуже приємне! Світова мода нарешті стала максимально зручною, демократичною, всеїдною і взагалі красивою.

Дивлячись на контент модних ресурсів (від перших і найвідоміших будинків моди й до інстаграм-акаунтів ринкових продавців з різноманітних містечок нашої країни), нічого, окрім довгоочікуваного “Нарешті!» я вигукнути не можу. А чому? Атому, що у світі look-ів і outfit-ів раптом виявилося, що модно й актуально геть усе! 

Шкарпетки з сандалями? Так, будь ласка! Труси поверх джинсів? Та це ж круто! Вінтажна кримпленова сукня з сентиментальними квіточками? Чудово! Косуха з шипами? Шикарно! Рвані колготки? Ніким не заборонено! І так у всьому, що стосується зовнішнього вигляду! Повна й абсолютна демократія і перемога над шаблонним мисленням. І нехай деякі модні блогери і глянцеві журнали все ще намагаються дати нам пораду і віднайти з цієї різноманітної пишноти хоч якісь «модні тенденції», виходить це у них зовсім погано. 

Шкода їх, звісно. Проте! Весь асортимент вбрання, що висить у шафі, виявляється, так би мовити, при ділі. Які нині в моді прикраси, запитуємо ми? Бачимо — будь-які! Тонкі ланцюжки й масивні намиста, пластикові браслети яскравих кольорів і фенечки з ниток, сумки розміром з валізу і розміром із сірникову коробку, — стане в нагоді абсолютно все. 

Пам’ятаєте, як раніше ми купували джинси-скінні й шанобливо носили їх увесь сезон, а потім ці «творці трендів» обзивали такий фасон застарілим? Ми з жалем ховали їх на дальню полицю і приречено йшли купувати «труби» або «банани» чи ще якусь із 258 модифікацій штанів з деніму, що була модною цього сезону. А що зараз? А зараз ми гарні й модні в абсолютно будь-яких джинсах. Навіть у рваних! Навіть із вишивкою! Уявляєте собі? Всі джинси, коли-небудь куплені вами, зараз актуальні. Чи не радість? 

Від старої, доброї класики до футуристичного кіберпанку, від тендітних шовкових суконь  до безформних з грубої мішковини, від тонких шпильок до тракторних черевиків: модно абсолютно все! І все це можна відшукати, купити, пошити й носити. І ніхто нам не заборонить. Але є нюанс! Носити можна все, не боячись бути смішною, безглуздою, немодною, відсталою, за однієї єдиної умови: треба вміти все це вдало і зі смаком поєднувати! Халепа, так? Ну, повинні ж на чомусь заробляти фешн-блогери, стилісти й коучі? 

Власникам вродженого смаку, які досконало розуміють, що до оливкових гумових капців пасують тільки лагідно-рожеві або фіалкові шкарпетки, абсолютно не варто хвилюватися через цей невеликий нюанс! І взагалі, давайте менше турбуватися і більше носити класних речей і прикрас, у найрізноманітніших зухвалих поєднаннях! Нам дозволили все, навіть Дольче з Габбаною із цим погоджуються. Нам надали свободу вибору і самовираження, і саме таке становище вже цінне саме по собі! От би всі так чинили, правда?

Новини партнерів