Святкуйте свої помилки та забийте на граматику! Уривок із книги «Вивчи цю кляту англійську!», #книголав

22.05.2024

Вивчення іноземної мови — процес нелегкий, та попри це він може бути приємним і доволі цікавим. А як підтягнути англійську без нудних курсів та неефективно витраченого часу, у своїй книзі розповідає український поліглот і блогер-мільйонник Артем Редванський. «Вивчи цю кляту англійську!» — це унікальний підручник для дорослих із найдієвішими методами опанування мови.

«Увесь свій досвід я помістив у 51 пораду про те, як найефективніше вивчати англійську. Крім того, я розповім, як уникнути моїх помилок на цьому шляху. Як казав Рузвельт (так, я загуґлив!): «Дурні навчаються на власних помилках, а розумні — на чужих».

А він фігні не скаже, недарма ж його президентом вибрали!» Унікальний порадник, написаний просто та з гумором, допоможе зрозуміти, як вивчати мову правильно і головне — швидко, не витрачаючи на це десятиліття свого життя.

Публікуємо уривок із книги:

ІГРИ + АНГЛІЙСЬКА = РЕЗУЛЬТАТ

Так-так, не чекали? Зараз у ігроманів самооцінка підвищиться до 80-го рівня. Сідайте зручніше, цей пункт для вас. Десь 3-4 роки тому, коли ще працював репетитором, я прийшов на заняття з англійської до знайомої пари. Ми жили в невеликому містечку та ходили до однієї школи, тому уявляв їх рівень. Розумів, що дівчина гарно розмовляє англійською, а в її хлопця знання пʼятого класу. Так думав я до того моменту, поки ми не почали спілкуватися.

— Де так класно навчився говорити? — запитав я. — Думав, ти закинув англійську відразу після школи.

— Це все CS, — з усмішкою відповів знайомий.

— Тобто ти так гарно підтягнув мову, граючи в Counter-Strike? Серйозно?

— Так, я ж спілкуюся з гравцями в усьому світі! Я не можу пояснити, що таке Present

Simple, але більш-менш вільно вмію говорити та знаю багато скорочень і лайливих слів. Ха-ха!

Граючи в онлайн-ігри, можна підтягнути майже всі аспекти англійської! Пишете у чаті, як треба грати іншим нубам (noob — новачок) — практикуєте writing. Читаєте, коли пишуть, який ви нуб — практикуєте reading. Кричите в мікрофон, коли виграли або програли раунд — практикуєте speaking. Слухаєте, як Армен із Мухамедом сперечаються, хто з них чітер — вдосконалюєте listening. Якщо ви сором’язливі, щоб говорити в мікрофон — не проблема! Можете просто слухати та читати чат. Або взагалі поставити собі «ліву» аватарку та анонімно писати іншим гравцям, що про них думаєте.

Авжеж, це буде неідеальна англійська з купою помилок та сумнівним акцентом, але в реальному житті ситуація ідентична! Спробуйте навіть у Європі або тій самій Америці спитати дорогу англійською — у 90% відповідь отримаєте такою ж мовою, як у грі. Люди, для яких англійська не рідна мова, говорять нею погано. У більшості ігор інтерфейс та всі функції від самого початку в режимі «English». Тому, щоб перемкнути мову на українську, потрібно все одно знати англійську. Ха! Цікаво виходить, так? Начебто ще вчора грав у Dota, бо задрот, а сьогодні вже вчиш англійську.

Висновок: якщо шукаєте практику усного спілкування та листування, онлайн-ігри — ідеальний варіант. Крім кайфу від гри, ще й англійську підтягнете. DOUBLE KILL!