Талібан заборонив жінкам виходити на вулицю з відкритим обличчям

Лідер угруповання Хайбатулла Ахундзада в Афганістані Талібан підписав указ, який заборонив жінкам виходити на вулицю без бурки, що повністю закриває обличчя й тіло.

Про це пише The Guardian.

«У Талібану немає жодних планів щодо Афганістану, окрім введення обмежень для жінок. Я не приймаю обов’язок носити хіджаб і ніколи не одягну бурку», – поділилася Нафіса, яка виступає проти указів Талібану.

Обмеження для жінок передбачає носіння бурки, яке лише трохи відкрита на рівні очей, або нікаб, який відкриває лише очі. Більшість афганських жінок уже носять певну форму хіджабу, але багато з них, наприклад, у місті Кабул, раніше покривали лише волосся.

Разом з указом таліби випустили детальний набір обмежень і покарань, які покладають відповідальність на родичів жінок за їхнє дотримання та загрожують штрафами й ув’язненням, якщо жінок побачать у розкритому одязі в громадських місцях.

Для багатьох жінок у Кабулі новий указ пов’язаний із переслідуваннями та насильством із боку Талібану і їхніх представників, яких можна побачити на вулицях. Молоді жительки столиці повідомляють, що таліби ходять вулицями міста, щоб допитувати, залякувати та бити жінок за те, що вони порушують обмеження.