Телепортація у майбутнє: 5 трендів ритейлу від геніальних тінейджерів  

Яким буде світ у 2037 році

03.05.2018

Сміливість прогнозів сучасних підлітків стосовно того, яким буде життя та шопінг за 20 років, вражає, і якщо вони справдяться, світ буде зовсім інакшим. Під час конференції для унікальних тінейджерів «Завтра_2037» COMFY поцікавився у дітей, якими вони уявляють магазини майбутнього.

Він прокинувся вранці від м’якої, але наполегливої вібрації на зап’ястку. Фітнес-патч — не той незграбний гумовий браслет, до якого чомусь прикипіли батьки, а блакитна проекція-тату — вирахував ідеальний момент для прокидання. І справді, щойно він розплющив очі, сонливість миттю майнула. Він скинув ковдру, різко змахнув рукою. Зі стелі залунав трек. Клацнув пальцями — інший трек. Так краще.

— Siri, я хочу сніданок, який вчора бачив у серіалі. Але каву зроби таку, як в тому вчорашньому стрімі… Ну ти знаєш. Через 20 хвилин буду на кухні.

— Доброго ранку! Все зроблю. А ти давай, не спізнюйся, помаранчеву каву вже подрібнено.

— Дяк.

Він видохнув та зайшов під крижаний душ, тицнувши краплю-навушник в ліве вухо. Музика, що лунала на всю квартиру, перетекла в «краплю».

— А, ще. Не забув, що до тебе через 28 хвилин мають прийти Кіра та Алекс? Ви йдете обирати нейрофон GrapES4, — повідомив спокійний голос поверх музики в навушниках .

— Забув. А вони де?

— На відстані 1 км 201 м. Можуть запізнитися, бо через 50 метрів зустрінуть Романа, він йде їм назустріч. Телепорту поруч немає, швидше не з’являться.

Цікаво, що вперше Siri з’явилася в його житті, коли йому було років вісім. У неї був дивний голос та вона багато чого не знала і точно не вміла передбачати думки. Зараз Siri називалась вже інакше, але ностальгія — то сильна штука. Він перепрограмував систему нейрофону, який купив в кредит під -5%, та повернув своїй помічниці старе ім’я.

Тут йому пригадалося, якими були магазини його дитинства. Зараз — 2037 рік, а в 2018-ому то все нагадувало якийсь нахабний експеримент над людиною. Повільно, з невеликими тест-зонами та необхідністю чекати на доставку з Штатів або Китаю по два тижні. Бррр.

Було б бомбезно повернутися в минуле та витягнути того себе в сьогоднішній день. Та показати, як все працює.

Сам собі консультант

У магазині зайві люди нам не потрібні. Плутані пояснення та нечіткі дані від консультантів, їх нав’язлива увага, дратівливі питання та смикання кожні дві хвилини — все це в далекому минулому. Ти сам точно знаєш, чого хочеш — ну, може, є сумніви щодо кольору, але то несуттєво. До речі, зараз колір можна змінювати самостійно навіть вдома.

Ти знаєш про ці кросівки все — що вони зроблені з океанічного пластикового сміття, що відновлюються за кілька днів у резервуарі з мінеральним розчином та підлаштовуються під стопу. Єдине, що цікаво знати, це скільки точно вони будуть важити, якщо вологість повітря буде 87 % на висоті 200 метрів над рівнем Марсу.

Сідаєш на лаву та запитуєш у повітря, що тобі хочеться знати. Через мить вже готова відповідь — її повідомляє віртуальний помічник. Консультант-людина може плутатися, штучний інтелект — ніколи. Поки ти спілкуєшся з голограмою, розумна підлога вже відсканувала твій розмір. Дрони з кросівками летять на примірку.

Фізичний ритейл

Раніше фізичні магазини існували для ознайомлення з асортиментом, а онлайн-стори — для купівлі. Зараз все навпаки. Віртуальний простір дає змогу отримати всю інформацію про товари та навіть дозволяє роздрукувати примірник на власному 3D-принтері. Але купувати ти йдеш до магазину з вікнами та реальними товарами.

Фізичні магазини — для тестування, взаємодії та інтерактиву. Це раніше дозволялося тестувати хіба що поверхньо, а зараз приходь до стор-лабораторії та крути той гаджет як хочеш, хоч кілька діб поспіль. Там можна кастомізувати майбутню власну річ, обміняти стару на версію нового покоління або зміксувати одне з іншим. І лише, коли детально відчуєш продукт, купуєш.

З одягом все ще простіше. Розумне дзеркало швидко доповнює образ до вибраної речі. Вказуєш посилання на канал стиліста-влогера, і дзеркало враховує останні рекомендації. Або аналізує все те, що ти купував раніше, та стиль блогерів, за якими слідкуєш в Instagram, і видає результат.

Мінімалізм простору

Торгівельні зали вже не виглядають, наче лабіринти з довгими рядами техніки, де все змішано. Зараз все структурно та логічно — як в нейро-аналізуючому майндфоні, який прийшов замість смартфону. Після короткого та змістовного спілкування з голограмою-помічником ти відразу знаєш, де саме знаходиться твій товар. Програмований гіроскутер домчить тебе до того місця за хвилину.

Реалістичні та об’ємні проекції товарів розташовані один в один, як в інтернет-магазині — щоб ти не плутався. Якщо хочеться потримати річ в руках чи просто торкнутися, за мить з’являється реальна версія продукту.

Телепортація дозволяє доставляти новинки відразу після презентацій за океаном — вони всі, відразу реальні, а не голограмні, зібрані на головній полиці в центрі магазину. Бери та тестуй, без обмежень.

Зчитування думок

Магазини не читають думки — це все фантастика. Але нейроаналіз поведінки ще ніхто не відміняв. На шляху до магазину запускаєш аплікацію ритейлера на майндфоні — та вона за допомогою Siri аналізує твої пошукові запити за минулий місяць. Звісно, за твоїм дозволом.

За 20 хвилин у магазині все чекає згідно з приблизним переліком твоїх побажань. Останні налаштування вибірки за допомогою смарт-окулярів — і не треба буде витрачати час на копирсання того, що тобі не потрібно. Щоб залишився елемент несподіваності та під руку потрапило щось цікавеньке, просто відключи фільтри. Будь готовим до потоку усілякого різного. Такий собі олд-скул. Проте весело.

Програмування як гра

В тебе свій погляд на те, який має бути продукт в середині — і мова йдеться не про матеріали, а про софт. Зараз всі ми програмісти. Якщо в тебе розумний дім, хочеш того чи ні, доводиться залазити в мозок «інтернету речей» та підкручувати все під себе. Це раніше можна було щось підлаштувати викруткою чи молотком — зараз головними стали майндфони, ноутбуки, софт та аплікації.

Будь-яка побутова техніка чи носимий гаджет — то, по-перше, програмне забезпечення, оболонка йде другою. Ти можеш адаптувати пральну машину, холодильник, голограмний телевізор чи переробити їх майже на будь-що, якщо перепрограмуєш. В магазині тобі підкажуть як — налаштувати річ під себе можна прямо в тест-зоні.

Виглядає як мрія. Але всі мрії колись стають реальністю.

— Читайте також: Futureminds: 5 інноваційних проектів, які запрацюють завтра