Тільки 3% опитаних українців оцінюють свій ментальний стан як дуже добрий, — опитування Helsi

27 Січня 2025
ментальний стан

Повномасштабна війна, економічна нестабільність і щоденні стреси зробили тему ментального здоров’я надзвичайно актуальною для кожного українця. Втрата відчуття безпеки, травматичні події, розлука з близькими та невизначеність майбутнього — усе це створює додатковий тиск на психіку. Команда медичної інформаційної системи Helsi дослідила стан ментального здоров’я українців і провела опитування серед користувачів. 

Респондентами стали 2400 українців віком від 18 до 65 років.

Тривога та стрес

Їх майже щодня відчувають 63% опитуваних.

ментальний стан

При цьому лише 9,8% опитаних завжди почуваються активними. Більшість респондентів (42,8%) постійно відчувають зниження мотивації та загальну апатію. 31,9% учасників опитування стикаються з цими проблемами час від часу, а 10,1% — лише в періоди сильного стресу.

Зниження мотивації

Такий стан можна пояснити тим, що лише 12,6% опитаних вважають, що останні два тижні достатньо спали. 42,9% відчувають стикаються з проблемами з засинанням або раннім пробудженням. 23,7% респондентів відчувають хронічне недосипання, а 20,8% — сонливість більшу частину дня. Крім того, лише 3,4% респондентів майже ніколи не відчувають симптоми втоми навіть без фізичного навантаження. У той же час 46,1% відчувають втому постійно, 33,6% — кілька разів на тиждень, а 16,9% — рідко.

Думки про безвихідь

З ними не стикається лише 20,2% опитаних.

Загальний ментальний стан

Лише 3% опитаних українців оцінюють свій загальний стан як дуже добрий. 46,8% характеризує його як дуже поганий. При цьому 29,8% респондентів не планують звертатися за професійною допомогою щодо ментального здоров’я. 

Опитування Helsi показало, що за професійною допомогою звернулося менше половини опитаних. 15,2% неодноразово відвідували фахівців з ментального здоров’я. 14,8% були у професіонала один раз, а 40,2% респондентів ще тільки розглядають можливість відвідування спеціаліста. 

Ця ініціатива була створена, щоб краще зрозуміти, як сьогодні почуваються українці. Життя в умовах постійних викликів вимагає турботи про себе, і це не слабкість, а прояв сили. Важливо знаходити час для відпочинку, ділитися переживаннями з близькими або звертатися по допомогу до спеціалістів. Пам’ятайте, що навіть у найскладніші моменти турбота про власний емоційний стан є першим кроком до внутрішньої рівноваги.