День журналіста України – свято, яке відзначається щороку 6 червня. Проте святкуватиме його не кожен представник засобів масової інформації. І причина цього одна – війна в Україні. Щодня потрібно збирати інформацію, висвітлювати її та боротися за справедливість, а ця місія потребує постійної праці та відданості.
Сьогодні ми хочемо виділити найдостойніших журналістів, акул пера та відданих своїй професії осіб, які, незважаючи на перешкоди, несуть правду. Тому не зволікайте, а ознайомтеся з добіркою фільмів та серіалів про журналістів, які підготувала на свій смак редакція WoMo.
Фільми та серіали про журналістів, які має побачити кожен: ТОП-13
У центрі уваги (2015)
Ця картина заснована на реальних подіях, і розповість шокуючу історію про одного з найгучніших секс-скандалів, які колись відбувалися у США. Неймовірна правда відкрилася світовій громадськості завдяки сміливому розслідуванню невеликої групи журналістів, які найбільше поставили професіоналізм.
Вся президентська рать (1976)
Американський художній фільм, заснований на однойменній документальній книзі журналістів Боба Вудворда і Карла Бернштейна, які у 1973 році розслідували Вотергейтський скандал для газети «Вашингтон пост». Цей захоплюючий політичний трилер ґрунтується на реальних подіях, що показує силу рішучої журналістики у розкритті правди та її вплив на історію країни.
Повстання Штатів (2024)
Це не просто бойовик, а й глибока драма, яка досліджує теми війни, влади, виживання та свободи слова. Режисер Алекс Гарленд, номінант на премію Оскар за найкращий сценарій, майстерно створює атмосферу напруження та безнадійності, змушуючи глядачів співпереживати героям. На передньому плані стрічки зображено роботу, досвід, емоції, стрес саме людей друку, і як ці люди борються щодня зі своїми жахами.
Афера Стівена Гласса (2003)
Історія, заснована на реальних подіях, про колись неймовірно затребуваного журналіста Стівена Гласса, який був змушений назавжди розпрощатися з журналістикою після того, як з’ясувалося, що більша частина його статей була частково або повністю сфабрикована.
Маневри Талібану (2016)
Захоплюючий фільм, заснований на реальних подіях, розповість неймовірну історію про військову журналістку Кім Бейкер, яка тривалий час провела у гарячих точках Афганістану та Пакистану, знімаючи побут місцевих жителів, а також спокійні та не дуже будні американських солдатів.
Сенсація (2019)
Інформаційний канал Fox News зі штаб-квартирою в Нью-Йорку було засновано у 1996 році. Структура швидко набувала популярності і на сьогоднішній день є найпотужнішим телеканалом новин у Сполучених Штатах. Засновником, головою та головним виконавчим директором каналу був Роджер Ейлс. Похитнути авторитет Ейлса вдалося жінкам, які працювали на каналі. 16 липня 2016 року вибухнув гучний скандал, коли колишня ведуча Гретчен Карлсон не побоялася публічно звинуватити Ейлса в сексуальних домаганнях, тим самим спровокувавши «ефект доміно», за яким було кілька анонімних зізнань, а також рішучі дії з боку Мегін Келлі. каналі Fox News.
Ранкове шоу (2019)
Ще одна історія про сексуальні домагання та журналістику. Американський телесеріал 2019 року розповідає про боротьбу американської телеведучої із сексуальними домаганнями на роботі (за мотивами біографії Гретхен Карлсон), з Дженніфер Еністон, Різ Уізерспун та Стівеном Кареллом у головних ролях. Саме в цьому серіалі розповідається детальніше про рух #MeToo.
Додому до темряви (2020)
Американський детективний серіал 2020 року розрахований на підліткову та дорослу аудиторію. Драма, заснована на книзі юної журналістки та письменниці Гільди Лишак (Лесяк). В основі сюжету — автобіографічна історія дівчинки Гільди, яка переїжджає з Брукліна до маленького містечка на березі озера. Багато років тому її батько Метт поїхав звідси до Нью-Йорка, де працював журналістом. Відбувається вбивство, сприйняте поліцією спочатку як нещасний випадок, жертвою якого стає сестра людини, яка вже багато років відбуває термін за скоєний злочин. Дівчинка дізнається про викрадення та вбивство місцевого підлітка, що сталися у цьому місті 30 років тому. Тіло хлопчика так і не було знайдено. Про ці події всі жителі міста, включаючи свого батька головної героїні, намагалися забути. Навколо дівчинки, яка відновила неофіційне слідство у цій справі, утворюється атмосфера неприйняття та підозрілості.
Убити посланця (2014)
Кримінальна драма «Вбити посланця», знята американським кінорежисером Майклом Куестом, ґрунтується на реальних подіях. Сюжет картини розгортається довкола журналіста з Каліфорнії – Гері Вебба. Якось, коли він був зайнятий збиранням інформації для нової статті, до його рук потрапляє секретний матеріал, пов’язаний із ЦРУ. Те, що стало відомо Веббу, просто його шокує. Виявляється, що довгий час до його рідного штату постачалися величезні партії кокаїну, і до цього причетні державні органи влади. Досвідчений журналіст наважується на досить ризикований крок — він пише викривальну статтю, опубліковану в одному з найбільших видань Сполучених Штатів. Самою собою піднімається величезний галас, і для всіх, хто виявляється пов’язаний з наркотрафіком, Гері Веб стає непотрібним. Ось тільки журналіста, ім’я якого тепер у всіх на слуху, не можна взяти і просто вбити.
Секретне досьє (2017)
Американська біографічна історична драма про журналістів двох впливових видань, які опублікували секретні документи про перебіг війни у В’єтнамі. Війна у В’єтнамі 1971 року виявилася не такою благородною місією для США, як це здавалося владою. Щоправда про реальну роль Штатів у конфлікті викликало невдоволення громадськості, але дізнатися про неї люди змогли лише завдяки журналістці.
П’ята влада (2013)
Американська біографічна драма режисера Білла Кондона, створена з урахуванням реальних подій. Стрічка розповідає про WikiLeaks, організацію, яка була створена у 2006 році і набула великої популярності у 2011 році після публікації секретної інформації дипломатичного корпусу США. І про те, як змінюється життя людей, які захотіли викрити корупцію та обман у світовому масштабі.
Тисячу разів надобраніч (2013)
Цей ірландсько-норвезький драматичний фільм про історію життя героїні, що балансує між роботою фотожурналісткою та материнством. Жінка одержима проведенням репортажів у небезпечних зонах воєн. Вона документує дії групи жінок-смертників в Афганістані та супроводжує одну з терористок-смертниць у Кабул, де передчасний вибух бомби тяжко травмує її. Відновлюючись у своєму будинку в Ірландії, вона сперечається з чоловіком та дочкою, які змушують її зробити вибір між охопленими війною територіями та сім’єю.
Мінамата (2020)
Драматичний фільм 2020 року спільного виробництва Великобританії, США та ОАЕ. У 1970-х військовий фотограф Юджин Сміт за завданням журналу Life вирушає до Японії, де у невеликому прибережному містечку Мінамата розгортається екологічна катастрофа. Звідти Сміт зробить репортаж, який уразив увесь світ. Він зніме найбільші кадри в історії фотографії та пройде важкий шлях подолання та пізнання самого себе.
Леся Сайко