(Не)Ідеальний тато: ТОП книжок про виховання до Національного дня батька

18.09.2022

В Україні є окремий Всенародний День батька, на додачу до офіційного свята у червні. Припадає він на третю неділю вересня. Відзначити цей день можна по-різному, але точно варто приділити увагу своїм дітям та прокачати свої батьківські скіли за допомогою цікавих та корисних книжок.

Разом із національною книжковою платформою Yakaboo ми пропонуємо добірку найкращих видань про батьківство.

Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків

Влад Головін

Думаєте, відомі українці зайняті тільки карєрою і дітей бачать тільки для спільних фото? А от і ні. Перед вами — чудова книжка від відомих українських татів. Сергій Притула, Олег Скрипка, Вахтанг Кіпіані, Олександр Педан та ще десяток зірок шоубізу та відомих підприємців мудро і дотепно розкажуть усі секрети успішного «татівства». Так, Сергій Притула ділиться важливою думкою:

«Дуже часто проблема полягає в тому, що ми, батьки, завжди міряємо по собі. А треба міряти по дітях. Ось і все. Вони не мусять уміти й робити все так, як ми. Адже вони вміють і роблять щось так, як нам і не снилося. Потрібно це сприйняти й відпустити!»

Тож рекомендуємо книжку, аби подивитися на зіркових чоловіків під іншим кутом зору та перейняти корисний досвід.

Шпигунське виховання

Раян Гілзберґ, Христина Гілзберґ

Коли твій тато польовий агент ЦРУ — це ще той досвід виживання! Цю книжку написало подружжя справжніх колишніх агентів ЦРУ і пишуть вони про свій власний, шпигунський метод виховання, який в їхній родині чудово спрацював. Інтригує, чи не так? Звісно, що у книжці не йдеться про те, як виховати розвідника. Йдеться про виховання спокійної, впевненої у собі та розуміючої світ дитини, а також про спокій, впевненість і повноцінне життя батьків. Ця книжка допоможе не тільки виховувати дітей, а й навчити їх дбати про власну безпеку та радіти життю. І, як виявляється, для цього найліпше годяться ті самі навички, які прищеп­люють шпигунам в їхніх навчальних центрах. Чому? Читайте, аби дізнатися!

Неідеальний тато

Володимир Багненко 

Ми всі неідеальні. Батьки, матері, діти. Але це не повинно заважати нам бути щасливими, бути люблячими. У цій книзі — рекомендації батькам діточок до першого року життя. Автор, який поділився власним досвідом, зауважує:

«Для дружини найскладнішим є перший рік материнства. Їй страшно. Їй важко. У неї повністю змінюється гормональний фон. І саме в цей момент хлопчик усередині молодого тата повинен остаточно стати чоловіком».

Зверніть увагу на компактний формат книги: її можна брати з собою скрізь і читати у вільні хвилини. 

Книга зайнятого тата, або Малята на тата

Альона Попова, Сергій Кущ

Тато завжди зайнятий? На жаль, попри усі зміни у суспільній думці щодо ширшої участі чоловіків у вихованні дітей, типовий тато завжди зайнятий. І йому здається: ну а як? Як поєднувати велике робоче навантаження із вихованням? Чоловіки люблять конкретику: у цій книжці тільки конкретні поради та зрозумілі рекомендації про те, як тато може брати участь у дорослішанні, становленні сина або дочки. Читайте про те, у які ігри грати; як розвивати, розмовляти; як реагувати на емоції, примхи, сльози, істерики. Автори — подружжя, що має досвід виховання трьох дітей, то ж можете їм довіритися.

Розумію тебе! Як виховувати дітей без крайнощів

Антоніна Оксанич, Наталя Біда, Олександра Сидорченко

Якщо говорити про крайнощі у вихованні, то ними може бути надмірна поблажливість або надмірна вимогливість. Ігнорування або жорсткий контроль. Відсутність орієнтирів або суворі покарання за «неідеальність». У цій книжці авторки зібрали найважливіше для того, щоб батьківство було радістю, а в країні розвивалася взаємоповага. Хай би які вони були — радісні, втомлені, сердиті — батьки люблять своїх дітей так, як можуть, а ця книжка допоможе всім охочим відкалібрувати свої почуття, навчитися висловлювати їх без шкоди для рідних і досягти близькості у стосунках між батьками та дітьми.