Розумні люди люблять розумні книжки і для них не буває занадто складних часів, коли «не хочеться думати». WoMo разом із національною книжковою платформою Yakaboo пропонуємо п’ять найкращих есеїв на подарунок шанувальникам жанру.
Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття
Ярослав Грицак
Видатний український історик каже, що наша історія нормальна. У тому сенсі, що усе, що у нас відбувається, відповідає тим самим законам розвитку суспільства, що діють і в інших куточках планети. Ми долаємо труднощі і, можливо, долали б їх легше, якби вчасно засвоювали уроки історії. Книжка вже увійшла до тридцяти найзнаковіших видань часів Незалежності за рейтингом Українського інституту книги. Версію 2022 року доповнено новими розділами, зокрема про два останні десятиліття незалежної України, аж до часів революції 2013-2014 років, війни з Росією та передвиборних тижнів 2019 року.
Найдовша подорож
Оксана Забужко
Останні новини
- Альона Тимошенко: “Мій принцип – щодня робити добру справу і придумувати нову ідею”
- 6 фільмів з надихаючою атмосферою осені, які варто подивитись
- 6 корейських дорам, які вийдуть у жовтні 2024 року
- «ДНК. Свої» у пошуках правди: 15 мільйонів проти позашлюбної дитини
- 7 книжок про життя відомих людей Новости на главной
Іноземні видавництва розкупили права на переклад цієї книги до того, як авторка закінчила її писати. Забужко сподівається, що книга багато чого нарешті пояснить читачам за кордоном. Втім, це зовсім не означає, що новий есей написаний для західної аудиторії. Блискучий історичний та культурологічний аналіз робить твори Забужко унікально цінними для розуміння глибинних витоків сьогоднішньої російсько-української війни. Два часові виміри — тридцятилітній і трьохсотлітній — перемежовуються із власними спогадами авторки про критичні точки нашої історії.
Щось зі мною не так
Андрій Любка
Нова книга Андрія Любки дісталась до коротких списків премії Книга року ВВС-2022 у номінації «Есеїстика». У фірмовому автобіографічному та дотепному стилі автор пропонує нам новий універсальний порадник і атлас туристичних маршрутів. Це настроєва, пізнавальна і водночас розважальна книжка. Задумувалася та писалася вона «у іншому житті», тобто до початку великої війни. Але Любка підкреслює, що зараз трохи гарного настрою від читання нікому не завадить. З нами усіма, здається, зараз щось не так, тож книжка має обов’язково сподобатись.
Коли за вікнами зміни
Іван Верстюк
Журналіст та аналітик Іван Верстюк у своїй книзі говорить про необхідність не просто переживати зміни у суспільстві та політиці, але й розуміти їх. Йдеться, звісно, про те, як стрімко змінилася Україна у стані війни і на політико-бізнесовому рівні, і на побутовому у житті кожного. Війна виявилася тим екзистенційним виміром, який показав Україну такою, якою ми її ще не бачили. Зрозуміти цей вимір теж важливо, тому на потік рефлексій про Україну кінця 2010-х накладаються думки про Україну сьогоднішню, Україну в стані війни. Зараз саме час для усіх нас зрозуміти країну, в якій ми живемо.
Жінки, що біжать з вовками. Архетип Дикої жінки у міфах та легендах
Клариса Пінкола Естес
Це знакова книжка для багатьох жінок різного віку у різних країнах: у світі продано більше двох мільйонів примірників. Психологиня Пінкола Естес вивчала поведінку вовків, а викристалізувала концепт архетипу Дикої жінки. Адже так само як вовки, жінки мають гостроту відчуття, грайливий дух і глибоку відданість. Вовки й жінки допитливі, наділені витривалістю й силою. Розкриваючи цей архетип, авторка розшифровує давні легенди і казки, а також пояснює його на прикладах зі своєї психоаналітичної практики. Як стати вільною та довіряти собі, як любити життя та визначати те, за справді варто боротися — читайте у цьому світовому бестселері.