Три українки отримали керівні посади в Парламентській асамблеї Ради Європи

Під час відкриття зимової сесії в Страсбурзі до керівних органів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) обрали трьох українок. Про це повідомила у своєму Telegram-каналі очільниця української делегації, віцепрезидентка групи Європейської народної партії Марія Мезенцева.

 

Марія Мезенцева очолила Комітет із питань гендерної рівності та недискримінації. Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня української делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук стала головою Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа. Водночас представниця комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олена Хоменко стала віцепрезиденткою ПАРЄ. Усі три народні депутатки України є представницями фракції «Слуга народу».

 

На засіданні ПАРЄ також відбулися вибори президента, проте український представник не зміг здобути перемогу. За Олександра Мережка, який в Асамблеї представляє групу консерваторів, проголосували лише 44 депутати.