«Це видання українці чекали десятиліттями». Перша ретроспективна виставка «Алла Горська. Боривітер» завершиться виходом каталогу

12.04.2024

В Українському домі триває перша ретроспективна виставка видатної української художниці. В експозиції представлено понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт та архівних матеріалів. «Родовід» випустить каталог виставки «Алла Горська. Боривітер». Про це повідоміли на сайті видавництва.

«Без сумніву, це видання українці чекали десятиліття. І воно виростає завдяки спільним зусиллям артфундації “Дукат”, колекціонерів, видавництва “Родовід”, авторів, кураторів, перекладачів, дизайнерів, передплатників, багатьох інших», — зазначають у видавництві.

Над каталогом працювали історик Радомир Мокрик, арткритикиня Єлизавета Герман, театрознавиця ГаннаВеселовська, мистецтвознавиця та есеїстка Діана Клочко, мистецтвознавиця й журналістка Оксана Семенік, мистецтвознавиця Олена Грозовська. Олена Зарецька, онука і засновниця фонду Алли Горської та Віктора Зарецького, надала біографію художниці.

ескіз вітража

Ескіз вітража «Шевченко. Мати» для Київського університету, 1964 рік. Фото: wisecow.com.ua

Алла Горська — українська художниця-шістдесятниця, дисидентка, громадська діячка та правозахисниця. Роботимисткині нищили, а саму її було вбито у віці 41 року за нез’ясованих обставин. Більшість монументального творчого доробку Горської не зберіглася. На підконтрольній Україні території залишилися лише дві мозаїки.

Каталог піде до друку 30 квітня. Наразі книжку можна передзамовити за 1000 гривень, пізніше ціна буде становити 1500 гривень.

Читайте також: У Києві вперше відбудеться ретроспективна виставка Алли Горської

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram