У Берліні українки вчили дипкорпус готувати борщ

19.11.2022

Посольство України в ФРН у співпраці з Посольством Республіки Польща в ФРН і Польським інститутом у Берліні провели захід з популяризації українського борщу для дипломатичного корпусу німецької столиці.

«Борщ — це те, що підкреслює справжню ідентичність українців, це те, що буквально тече в наших венах, борщ — це смак Свободи», — такими словами звернулась до дипломатів ініціаторка заходу, дружина радника-посланника Посольства України у ФРН Марія Ємельянова.

Вона навела відомі слова «У війні за борщ ми перемогли», які були сказані після того, як ЮНЕСКО внесла в перелік нематеріальної спадщини Культуру приготування українського борщу як таку, що потребує захисту.

«Уся українська нація об‘єднана культурою приготування борщу, рецепти його передаються з покоління в покоління в кожній родині, у кожному регіоні України. Існує понад 100 рецептів борщу», — розповіла Ємельянова.

Вона поділилася власним рецептом національної страви за допомогою відео-майстер класу, які започаткувала після початку війни. Загалом у благодійному кулінарному курсі вже записано 8 відео приготування різноманітних українських страв.