У Чернігові відкрили першу «кризову кімнату» для постраждалих від насильства

28.11.2022

Тимчасовий прихисток, послуги психологів та юристів зможуть відтепер отримати постраждалі від гендерно зумовленого насильства у Чернігові. Проєкт спільно реалізували обласна військова адміністрація, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA Ukraine), БФ «Ініціатива», ГО «Ліга ділових і професійних жінок України» за фінансової підтримки компанії Avon Cosmetics Ukraine.

За словами голови правління ГО «Ліга ділових та професійних жінок України», керівниці депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» у Чернігівській облраді Юлії Заїки, організатори прагнули створити комфортні умови для постраждалих, щоб було відчуття дому, затишку, спокою, безпеки.

«Це місце для швидкого реагування і допомоги як психологічної, так і юридичної, цілодобового тимчасового перебування жінок із дітьми, які стали жертвами насильства», — зазначила вона.

«Кризова кімната» створена з дотриманням міжнародних стандартів: там проведений  ремонт, приміщення оснащені меблями і побутовою технікою, дотримані норми інклюзивного проживання. «Кризова кімната» одночасно може прийняти до 10 осіб і містить дві житлові кімнати; кухню, приміщення для роботи з психологом, юристом, фахівцем із соціальної роботи. У закладі працюватимуть чотири фахівці із соціальної роботи, які перебуватимуть у кімнаті подобово.

Потрапити у «кризову кімнату» можна за скеруванням уповноваженого підрозділу органу Нацполіції та обласного центру соціально-психологічної допомоги. Термін цілодобового перебування становить від 10 до 20 діб. Це час, потрібний для розуміння проблеми і пошуку оптимальних рішень.

Нагадаємо, за офіційними даними, за 9 місяців 2022 року в Чернігівській області зафіксовано 6564 звернення щодо фактів домашнього насильства. Порівняно з аналогічним періодом 2021 року кількість звернень зменшилася на 20% (або на 1309 звернень). Але багато жінок із дітьми виїхали за межі регіону, тому проблема домашнього насильства не стала менш актуальною.