«У фільмі ми стаємо родиною, бо потребуємо одне одного»: Да’Він Джой Рендольф про фільм «Залишенці»

З нагоди прем’єри підготували ексклюзив зі зйомок стрічки

01.03.2024

Фільм «Залишенці» режисера Александра Пейна розповідає історію скупого вчителя старшої школи Нової Англії, який змушений залишитись в кампусі під час різдвяних канікул, щоб наглядати за дітьми, яким нікуди йти. Проте незабаром його неприязнь переростає у несподівану дружбу з одним з учнів та шеф-кухаркою школи, яка щойно втратила сина у В’єтнамі.

Талановита американська акторка Да’Він Джой Рендольф приєдналася до команди у ролі шеф-кухарки Мері Лемб. Вона давно працює в школі, її єдиний син загинув на війні у В’єтнамі, а роками раніше вона втратила нареченого у жахливій аварії. Тож це перше Різдво, коли Мері залишилася сама.

На початку зйомок сценарист Девід Гемінґсон запропонував Александру Пейну додати до стрічки героїню Мері Лемб. Чимало її рис були частково натхненні його власною матір’ю: «Все, заради чого жила Мері, було втрачено, і Да’Він вдалося передати це з неймовірним болем і красою, а також фантастичною комедійністю».

Пейн вперше побачив Да’Він Джой Рендольф у фільмі «Моє ім’я Долемайт», де вона грала разом з Едді Мерфі, і відчув, що вона ідеально підійде на роль Мері. «Часто, коли я проводжу кастинг на драматичні ролі, я надаю перевагу акторам з комічними рисами. каже він. Актори комедійних ролей мають почуття ритму, яке тримають на висоті, не здешевлюючи емоції. У фільмі «Моє ім’я Долемайт» Да’Він була настільки переконливою і такою смішною, що я вже був позитивно налаштований. Коли я зустрівся з нею щодо ролі, я закохався в неї».

Для Рендольф ця зустріч також була не менш корисною. «Александр чудово поєднує комедію з болем і драмою, каже вона. Після нашої розмови я зрозуміла, що ним керує людяність. Працювати з ним було чудовим досвідом. Він має такі величезні знання, але при цьому не тисне на тебе досвідом. Він по-справжньому любить свою роботу й іноді між дублями може трохи подуркувати, танцювати, сміятися, плескати в долоні наче маленька дитина. Саме ось це вміння, попри роки залишатися дитиною в душі, робить його проєкти настільки магічними. А ще він дуже добре вміє працювати в  команді», ділиться акторка.

Пол Джаматті також не міг дочекатися початку зйомок з Да’Він: «Вона дивовижна. Коли Александр сказав мені, що проводить з нею кастинг, я був дуже схвильований. Вона виявилася такою, якою я сподівався її побачити, і навіть ще талановитішою. Вона дуже креативна, весела і кумедна. Але вона також зробила з цієї жінки такого чудового персонажа глибокого та багатогранного. Вона є джерелом енергії і надзвичайно яскравим талантом».

«Було чудово працювати з Полом, ділиться Рендольф, відповідаючи на комплімент. Він справді непересічна людина. Кожен з наших герої, з якими ви познайомитеся під час перегляду, зуміє закохати вас у себе. У фільмі ми стаємо такою собі родиною, оскільки, самі того не підозрюючи, потребуємо одне одного. Я надзвичайно вдячна Полу за те, наскільки комфортно мені було працювати поруч з ним, експериментувати та не обмежуватися лише написаним сценарієм».

Зустрічайте лауреата премій «Золотий Глобус», «Вибір критиків» та номінанта на премію «ОСКАР» на великому екрані.