У «Холодному яру» на Черкащині можна побачити перші підсніжники

Черкаська ОВА тимчасово дозволила відвідувати окремі локації з квітами

05.03.2024

З березня 2022 року на Черкащині на час воєнного стану триває заборона на відвідування лісів, зокрема і для транспортних засобів. Однак Національний заповідник «Холодний яр» звернувся із проханням до адміністрації про тимчасове зняття заборони на відвідування. Про це повідомляють у Черкаській ОВА.

З 2 березня тимчасово дозволено відвідувати одну з локацій парку, де квітує підсніжник складчастий. Ділянку з квітами облаштували та огородили стрічками. Потрапити до неї можна біля пам’ятного знака «Склик».

«Холодний яр» — це унікальне місце з багатою історією і гарною природою. Таких місць по всій Україні дуже мало. Однією з перлин заповідника є підсніжник складчастий, який вважається гірським видом, але у центрі України на рівнинній території це єдине у світі місце зростання підсніжника складчастого, назва якого походить від складки на листках. Вважалося, що в Україні він зростає лише у горах Криму, але, як виявилося, у «Холодному яру» є прекрасні локації, які завдяки сумлінній охороні щороку стають дедалі більшими», — розповів в. о. директора національного парку Богдан Легоняк.

підсніжник

Фото: facebook.com/CherkasyCHODA

Читайте також: Весна прийшла! Де побачити первоцвіти в Україні

Черкаська адміністрація нагадує, що необхідно дотримуватися правил відвідування:

  • Пройти до первоцвітів можна лише спеціальним маршрутом, відхилятись від якого заборонено. Як і заходити за сигнальну стрічку.
  • Також забороняється зривати підсніжники, левурду, проліски та інші первоцвіти. За це передбачена відповідальність.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram