У Кам’янському вшанували пам’ять загиблих дітей (фото)

Загалом жертвами ворожої агресії стали 610 маленьких українців

На центральній площі Кам’янського пройшла мовчазна акція «Спустошені подвір’я». У пам’ять про загиблих дітей на площі виставили дитячі іграшки. Ведмедиків, ляльок, велосипеди, машинки, ролики та скейти — загалом 217 іграшок. Саме стільки дітей загинули під час війни в Україні.

Про це повідомляє пресслужба Дніпровської ОВА.

«217 українських дітей більше ніколи не бавитимуться на подвір’ї, не ганятимуть на велосипеді, не проситимуть у мами купити нову іграшку. Їхні життя безжалісно зжерла страшна війна. Це неможливо пробачити, бо смерть дітей не пробачають», – зазначив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

Подібні акції вже проходили у різних містах України та світу. Долучилися Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Нью-Йорк, Атланта, Берлін, Мюнхен, Брюссель, Будапешт, Сульцмата, Берлін. У Кам’янському акцію організували Центр молодіжних ініціатив та міська рада Кам’янського. Долучилися місцеві освітяни та школярі разом із батьками.

Ольга Вінніченко

«Назва нашого заходу символічна. Зібрали ті речі, якими дітки зазвичай так люблять бавитися на подвір’ї. Але війна робить ці подвір’я спустошеними», – поділилася одна з організаторів акції Ольга Вінніченко.

Оксана

«Нас п’ятеро дітей та четверо дорослих приїхали до Кам’янського. Втекли від війни. Місяць просиділи через обстріли у підвалі. Ворог приніс дуже багато горя. Ми хочемо спокійно жити у своїх мирних містах. Моя старша донька закінчує 11 клас. В неї мав бути святковий випускний, вальс. Дитину всього цього позбавили», – розповіла учасниця акції та переселенка із Сєвєродонецька Оксана.

Загалом жертвами ворожої агресії стали 610 маленьких українців. З них 217 загинули, ще 393 – отримали поранення.