У Канаді поліцейських навчатимуть делікатно поводитися із жертвами сексуального насильства

10.01.2023

В Онтаріо, в одній із найбільш населених провінцій Канади, у поліції розробили Програму підтримки постраждалих від сексуального насильства. Найближчим часом співробітники поліції пройдуть спеціальний тренінг, який має допомогти їм навчитися більш делікатно поводитися з жертвами злочинів, оскільки сексуальне насильство залишається одним із найпоширеніших злочинів у Канаді. Про це повідомляє CBC.

Згідно з даними Статистичного управління Канади щороку у цій країні стається близько 600 тисяч випадків сексуального насильства. Проте до поліції повідомляють лише у приблизно 6% випадків.

Також у Канаді 2022 року провели дослідження «Необґрунтоване сексуальне насильство: досвід жінок, яким поліція не повірила». Експерти проаналізували історії 23 жінок, які зазнали сексуального насильства, а також їхній досвід роботи з поліцією та його вплив на здоров’я і самопочуття постраждалих. Виявилося, що постраждалі часто відчували, що з ними поводяться нечутливо, і стикалися зі звинувачувальними запитаннями, відсутністю розслідування та подальшими заходами з боку поліції.

Під час тренінгу поліцейські дивитимуться три відео тривалістю в одну годину. Кожне з них продемонструє, як беруть свідчення у різних ситуаціях: торгівля людьми, сексуальне насильство в дитинстві та сексуальна травма. Після відео учасникам тренінгу покажуть коментарі травматологів та юристів, а також роздуми офіцерів та постраждалих про цей досвід.

 Однією з експерток, які взяли участь у створенні нового тренінгу, стала клінічна психологиня, докторка Лорі Хаскелл. У 2022 році вона була нагороджена Орденом Канади за «новаторське та трансформаційне дослідження терапії насильства та травм у широких громадських колах». На її думку, співробітникам поліції потрібно краще розуміти нейробіологію — що стоїть за травмою і те, як це впливає на реакцію людини. Йдеться про те, як змінюється пам’ять, увага, пізнання та поведінка людей, коли вони зазнають сильного стресу або травматичного досвіду. За словами експертки, під час травматичної події люди часто не зчитують інформацію про колір кімнати чи одяг іншої людини, оскільки постраждалі зосереджуються на тому, що важливо для виживання. Хаскелл наголошує, що брати свідчення про травму означає дати людям можливість поділитися тим, що вони пам’ятають, замість того, щоб ставити звинувачувальні запитання чи перебивати.

Очікується, що відеотренінг буде завантажено на веб-сайті OPVTA (Спілка відеонавчання поліції Онтаріо) до кінця січня. Надалі у кожній провінції управління поліції самостійно вирішуватимуть, чи проводитимуть вони цей тренінг.