У Києві двоє немовлят потрапили до реанімації з COVID-19

04.08.2022

У Києві дві маленькі дитини потрапили до лікарні з важкою формою COVID-19.

Одній дитині ще не виповнилось двох років, а інша є немовлям, яке народилось 14 днів тому, розповіли в Київській міській державній адміністрації.

Усього нині в столичних лікарнях з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває 78 осіб, із яких 5 дітей, а з підозрою на захворювання – 29 осіб, із яких 22 дитини.

Директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург каже, про збільшення кількості випадків тяжких форм захворювання на коронавірус серед дітей.

«Якщо перші 4 місяці 2022 року дітей на стаціонарному лікуванні перебували одиниці дітей з COVID-19, а до реанімації діти не потрапляли взагалі, то в липні лікарі відділення інтенсивної терапії виборювали у хвороби двох малюків і зараз рятують ще двох. Це однозначно свідчить про те, що COVID у своєму найважчому перебігу повертається», – зазначила Гінзбург.

Чиновниця наголошує, що хворобу можна «підхопити» будь-де, а тому батькам необхідно суворо дотримуватись правил епідемічної безпеки.

Це означає без потреби уникати великих скупчень людей, батьки також можуть вимагати в інших одягати маски в присутності їхніх дітей.

Також батькам потрібно захистити дітям обличчя, зокрема, якщо дозволяє вік – вдягати маску.