У Києві відкрилася виставка «Ломикамінь. Жіночий спротив у Криму»

На відкритті була присутня перша леді України Олена Зеленська

28.02.2024

Виставка, присвячена 10-й річниці боротьби з окупацією Криму, зібрала роботи багатьох кримських митців, серед яких Алевтина Кахідзе, Лія Достлева, Еміне Зіятдінова, Марія Куліковська та Юлія По. Також на експозиції можна побачити щоденники учасниць жіночого руху «Зла Мавка».

Своєю назвою виставка апелює до поезії Лесі Українки, де вона згадує про тендітну квітку кримського високогір’я, яку письменниця назвала «ломикамінь».

виставка

Фото: Олена Зеленська/Facebook

Тут важливо сказати про невипадкову назву виставки. Ломикамінь – квітка, оспівана Лесею Українкою. Вона побачила цю рослину саме в улюбленому Криму, на Ай-Петрі, і увічнила рядком: «Камінь пробила вона, той камінь, що все переміг», — зазначили на офіційній сторінці Олени Зеленської у Facebook.

виставка

Фото: Олена Зеленська/Facebook

Крім того, художниці Лія Достлєва і Юлія По створили інсталяцію «Пляж», яка цілком складається з каміння, на кшталт того, що люди часто привозили як сувенір із Криму.

Читайте також: Олена Зеленська увійшла до списку найвпливовіших жінок світу — Financial Times

Відкриття відвідала Олена Зеленська, яка одягла особливу вишиванку з об’ємними рукавами, прикрашену елементами родового дерева з трояндами й тюльпанами. Сорочку для першої леді вишили українські майстрині з Хусту. Вони використовували кримськотатарські мотиви, що створила майстриня з кримського півострова.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram