У Львові провели першу благодійну гастровечерю за книгою мисткині та дослідниці кулінарної спадщини України, яку вбила російська ракета

31.07.2023

“Спочатку ти готуєш просто, а потім починаєш думати, що ти готуєш і для чого”, — каже шеф-кухар Євгеній Сушко.
27 липня у Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant відбулася найперша благодійна гастровечеря за книгою «ЖУК» («Жива Українська Кухня») Олі Павленко (творче псевдо – Оля Кольорово).

Ольга Павленко – мисткиня та дослідниця кулінарної спадщини України, вбита російською ракетою, що влучила 27 червня 2022 року у торговий центр «Амстор» ( м. Кременчук ). Незадовго до своєї загибелі вона видала перший том видання «ЖУК», в якому зібрані десятки страв з різних регіонів нашої країни. Цей збірник став дороговказом для тисяч поціновувачів українських гастрономічних традицій. Після загибелі Ольги, небайдужі шеф-кухарі, ресторатори та гастроблогери підхопили ініціативу і, зокрема, Євгеній Сушко, шеф-кухар Citadel — Gastro Boutique Hotel & Restaurant, озвучив ідею провести благодійну вечерю за рецептами з книги. У цьому його підтримали колеги — однодумці: Євген Клопотенко, Максим Прихідько, Олена Жаботинська, Віталій Гуралевич, Володимир Паращак та Ярослав Гуменюк.

Під акомпанемент гри на цимбалах, упродовж вечері гості познайомилися з мамою дослідниці Раїсою Павленко, поспілкувалися із шефами та відкрили для себе нові українські гастрономічні смаки, спробувавши 7 страв у супроводі сікери від Медоварні “Медовий Спас” з м. Бровари Київської обл.:

  • плетінку з маком, фермерським маслом
  • пундики з крафтовим сиром, кремом із лісових грибів
  • кров’янку із серцем, ферментованою бузиною, ружею, соусом із топінамбура та зморшків
  • варя з мусом із картоплі, пастернака та маковим хрустом
  • два види форелі, качану кашу з лисичками, меживом, соусом
  • смажену лемішку на шпондері з верещакою, тушкованою в буряковому та хлібному квасі
  • гомбовці зі сметанковим кремом

Також, під час тихого аукціоні, були представлено 5 останніх книг з підписом загиблої від російської атаки Олі Павленко. Зібрані кошти від небайдужих гостей передали мамі дослідниці для друку нового тиражу видання.

 

“Кулінарія — це вид мистецтва на рівні літератури, театру, живопису”, — зазначила мама мисткині Раїса Сергіївна під час гастровечері. Таким чином, усі учасники заходу взяли участь у збереженні та підтримці розвитку української кухні, яка, безумовно, є спадщиною національної культури.