У новій грі про Гаррі Поттера Hogwarts Legacy з’явиться трансгендерна персонажка

Розробники нової відеогри Hogwarts Legacy про Гаррі Поттера додали у фентезійний всесвіт трансгендерну персонажку — на ім’я Сірона Раян. Про це повідомляє Rolling Stone.

У Hogwarts Legacy, події якої розгортаються в 1800-х роках у відомій чаклунській школі «Гоґвортс», гравець зможе обирати стать, ім’я, зовнішність, голос та інші характеристики персонажа. Також можна буде обирати факультет школи та відвідувати заняття, а також вивчати околиці, зокрема верхи на мітлі чи гипогрифі.

Багато хто з оглядачів помітили в Hogwarts Legacy відьму Сірону Раян, яка керує пабом у селі Гоґсмід «Три мітли». З персонажкою гравець взаємодіятиме під час виконання одного з завдань.

У грі Сірона прямо не каже, що вона транслюдина, проте це стає зрозуміло з її діалогу. Так, спочатку вона просить називати її просто на ім’я, а не міс Раян. Говорячи про гобліна Лодгока, вона каже: «Не бачила його багато років, аж доки він не прийшов кілька місяців тому. Але він одразу впізнав мене. Це більше, ніж я можу сказати про деяких своїх однокласників. Йому знадобилася секунда, щоб зрозуміти, що я насправді відьма, а не чарівник».

Видання Rolling Stone зазначає, що включення Сірони у гру «видається, безумовно, необхідним», оскільки шанувальники Гаррі Поттера збиралися бойкотувати гру через скандальні висловлювання авторки поттеріани Джоан Роулінг про транслюдей.

Водночас фанати незадоволені тим, що роль трансгендерної персонажки в грі незначна й незрозуміла. Шанувальники також розкритикували вибір імені для персонажки. Попри те що Сірона — традиційне кельтське ім’я, деяким не сподобалося, що воно починається з «sir», що означає «сер» англійською й використовується як звертання до чоловіків.

На офіційному сайті гри зазначається, що Джоан Роулінг не брала участі в розробленні Hogwarts Legacy.