У Польщі відмовили в аборті зґвалтованій 14-річній дівчинці

У Сеймі Польщі вимагають реакції від міністра охорони здоров’я Адама Недзельського та президента Національного фонду здоров’я Філіпа Новака у справі зґвалтованої 14-річної дівчини, якій лікарі відмовили в аборті.

Про це повідомляє Dziennik Gazeta Prawna.

Зазначають, що 14-річну дівчину з інтелектуальними порушеннями зґвалтував її дядько, внаслідок чого вона завагітніла. Про випадок повідомили правоохоронцям, дівчина отримала прокурорську довідку, за якою мала право зробити аборт. Однак у лікарні у Підляшші їй відмовили у наданні аборту, посилаючись на так зване положення про совість, за яким лікар може утриматися від надання медичних послуг, які суперечать його совісті.

Депутатка від лівих Ванда Новицька розкритикувала Національний фонд охорони здоров’я й Міністерство охорони здоров’я через те, що вони ніяк не відреагували на цей випадок, хоча про нього стало відомо ще у середині січня.

Віцеголова «Нової лівиці» Пауліна Пєхна-Венцкевич зазначила, що у Польщі на «положення про совість» посилаються лікарні, а не окремі лікарі. Вона зауважила, що це суперечить польському законодавству.

Відповідно до закону, аборт у Польщі можливий у двох випадках: якщо вагітність становить загрозу життю чи здоров’ю жінки або якщо вагітність стала наслідком зґвалтування.