У рф зникає онлайн-освіта: платформи йдуть з ринку, а зарубіжні викладачі відмовляються працювати

14.04.2022

З ринку рф йдуть освітні платформи, зарубіжні фахівці стали відмовлятися від викладання у країні, а російські вузи втратили зв’язок зі своїми студентами, які навчалися онлайн через іноземні платформи.

Про це пише УНІАН.

На початку березня американська освітня платформа Coursera оголосила про припинення співпраці з росією. Користувачі отримали на електрону пошту листи з повідомленням про те, що вони мають 90 днів, щоб завершити вже оплачені курси, хоча блокування деяких адміністративних записів вже відбулося. Платні послуги росіянам будуть недоступними.

Британська освітня компанія Pearson також пішла з російського ринку. Аналогічно надійшла американська інтернет-платформа онлайн-курсів edX.

Після блокувань російські вузи втратили зв’язок зі своїми студентами, які навчалися онлайн через іноземні платформи. Дехто встиг зібрати частину контактів, але мільйонна аудиторія зникла.

Постраждала репутація росії — на освітніх платформах не залишилося згадки про країну та її виші.

Загубився контент та дані про студентів. В онлайн-курси регулярно вносилися зміни та доопрацювання – після відключення сервісів не всім вдалося завантажити матеріали. Відомості про студентів просто були стерті, зібрати їх знову неможливо.

Зник сучасний освітній інструмент. Багато вузів включали онлайн-платформи в освітні процеси, деякі курси повністю проходили там. Без навчання в результаті залишилося приблизно 5 млн. студентів.

Втрачені великі гроші. Вузи запускали через платформи свої програми та курси, платили за це – тепер усе це стерто. Як виші виконуватимуть прийняті зобов’язання перед учнями, поки що незрозуміло.

Попутно постраждали суміжні напрямки. Зарубіжні фахівці стали відмовлятися від викладання у росії, поїхало багато професорів. Став проблемним онлайн-вступ до іноземних вузів російських студентів — тут додатково заважають організаційні моменти (неможливість отримання віз, відсутність прямого авіасполучення).