У росії вперше за століття стався дефолт за зовнішнім боргом

27.06.2022

У росії вперше з 1918 року стався дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті вперше за століття, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.

Про це пише Bloomberg.

Протягом місяців країна знаходила шляхи обходу покарань, запроваджених після вторгнення рф в Україну, але наприкінці 26 червня закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США до 27 травня, що вважається дефолтом у разі невиплати.

«Це ознака швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного ізгоя. З початку березня національні єврооблігації торгуються на проблемних рівнях, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відірвані від світової фінансової системи», — йдеться у статті.

У росії ж відмовляються визнати дефолт, заявляючи, що у країни є кошти, щоб покрити будь-які рахунки, і вона була змушена не платити. Так, минулого тижня росія оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи «форс-мажорну» ситуацію, яку, за її словами, штучно створив Захід.