У Румунії запустили кампанію #UnExaminable проти перевірок на цнотливість

Мережа із запобігання та боротьби з насильством щодо жінок (VIF) і DDB Румунія запустили кампанію #UnExaminable. Ініціатива має підвищити обізнаність щодо поширеної в Румунії «перевірки на цнотливість», яку ВООЗ раніше оголосила порушенням прав людини.

Про це пише Adweek.

Трихвилинний ролик, знятий режисеркою Юлією Ругінею, показує дівчину, яка нервується перед «екзаменом». Далі її ведуть на огляд до лікаря.

«Тестування цнотливості є формою дискримінації, а невинність – це не науковий термін, а соціальний, культурний і релігійний, який відображає гендерну дискримінацію жінок, де б не були дозволені та прийняті такі тестування», – пояснила Андрада Чилібіу з команди VIF.

Ця практика досі поширена в судово-медичних установах Румунії і щороку близько 1000 дівчат проходять цю процедуру. Натомість ВООЗ уже давно назвала таку перевірку порушенням прав людини. З медичного погляду, дослідження дівочої пліви є менш ніж на 10% точні, коли йдеться про визначення цноти дівчат і жінок. Отже, тест буквально марний, а процедура може призвести до травми.

«#UnExaminable має дві чіткі цілі, які, сподіваємося, ми скоро досягнемо. По-перше, ми прагнемо виключити із законодавства перевірку невинності, яку проводять судово-медичні установи в Румунії, враховуючи шкідливі психологічні та емоційні наслідки, які вона спричиняє. Друга мета полягає в тому, щоб наголосити, що невинність — це соціальна конструкція, яку не можна довести медичною перевіркою і яку не повинна пропагувати у 2022 році жодна розвинена держава», — говорить керуюча директорка DDB Румунія Роксана Цампау.