У США розробили капсулу, що може колись замінити ін’єкції

03.10.2022

Нова капсула для ліків, розроблена в Массачусетському технологічному інституті, колись зможе замінити ін’єкції. Вона має роботизовану кришку, яка відкривається і вивільняє вміст після проходження бар’єра слизової оболонки, дозволяючи лікам, що переносяться капсулою, проникати в клітини, що вистилають кишківник.

Про це пише НВ.

«Витисняючи слиз, ми можемо збільшити дисперсію ліків у локальній області та покращити абсорбцію як малих молекул, так і макромолекул», — каже доцент кафедри машинобудування Карла ван Тасселя в Массачусетському технологічному інституті Джованні Траверсо.

Дослідники продемонстрували, що вони можуть використовувати цей підхід для доставки інсуліну, а також ванкоміцину — пептида-антибіотика, який необхідно вводити ін’єкційно. Капсула, яка використовується в цьому дослідженні, вивільняла своє корисне навантаження в тонкому кишечнику, її також можна запрограмувати на вивільнення в шлунку та товстій кишці. Це робиться шляхом зміни pH, у якому розчиняється желатинове покриття.

Дослідники також планують вивчити можливість доставки інших білкових препаратів, таких як агоніст GLP1 рецептора, який іноді використовується для лікування діабету II типу. Капсули можуть бути використані для місцевого застосування лікарських засобів для лікування виразкового коліту та інших запальних станів за рахунок збільшення локальної концентрації ліків у тканинах для лікування запалення.