У Великій Британії заборонять всі різновиди конверсійної терапії для трансгендерних людей

У Великій Британії готують новий закон, який заборонятиме всі форми конверсійної терапії в Англії та Уельсі, зокрема практики для трансгендерних людей. Про це повідомила британська міністерка культури Мішель Донелан.

«Уряд найближчим часом опублікує проєкт закону та попросить про його попередній розгляд Спільним комітетом на цій парламентській сесії. Законопроєкт захищатиме всіх, разом з тими, хто став мішенню через свою сексуальність або трансгендерність», — наголосила вона.

За словами Донелан, це «складна сфера», і заборона не повинна «шкодити дітям і молодим людям (кількість яких зростає), котрі переживають гендерно пов’язаний дистрес, шляхом ненавмисної криміналізації або придушення законних розмов, які батьки або лікарі можуть вести зі своїми дітьми».

Конверсійна терапія — сукупність методик, якими намагаються змінити чиюсь сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність, коли людина ідентифікувала себе не тією статтю, що була зареєстрована при народженні. Терапія може включати розмови та молитву, але є жорсткіші практики, наприклад, екзорцизм, фізичне насильство та позбавлення їжі.

За даними BBC, наразі невідомо, наскільки поширені такі практики, але, згідно з результатами британського опитування представників ЛГБТ-спільноти, зі 108 тисяч респондентів 5% людей розповіли, що їм пропонували певний різновид конверсійної терапії, тоді як 2% пройшли її. Серед респондентів-трансгендерів 8% сказали, що їм пропонували конверсійну терапію, а 4% повідомили, що вони її проходили.

Заборонити конверсійну терапію у Великій Британії планували ще 2021 року. Раніше йшлося лише про заборону терапії для гомосексуалів та бісексуалів. Наразі конверсійна терапія заборонена у Німеччині, Канаді, Франції та кількох штатах США.

Як повідомлялось, у 1993 році Всесвітня організація охорони здоров’я переглянула Міжнародну класифікацію хвороб і перестала вважати гомосексуальність та бісексуальність розладом. Ця класифікація є чинною і нині, зокрема в Україні.