Видавництво Stretovych відкрило передзамовлення на нову книжку літературознавця Ростислава Семківа «Як читати українських класиків».
Автор пропонує багатопланове бачення історії літератури і можливість переглянути стереотипи й упередження, сформовані до української літератури у школі чи університеті.
У виданні проаналізовані ключові постаті української літератури та їхні найбільш визначні тексти, що вплинули на перебіг літературного процесу. Запропоновано мапу, як рухатися і що читати, як вловлювати неочевидні зв’язки і контексти. А головне — як отримувати задоволення від української літератури.
«Це шлях навпростець до адекватного прочитання та людського сприйняття українських класиків. Пропонований аналіз ключових постатей і текстів канону перезавантажить наші уявлення про українську літературу. Якщо у вас виникає питання, з кого і чого починати осмислене знайомство з літературою наново, тут є всі відповіді»», — розповідає головна редакторка видавництва Stretovych Світлана Стретович.
Останні новини
- Яскрава осінь з diadia: український бренд презентує новий дроп, що змінює сірі будні
- У Києві покажуть вебсеріал «Кожна смерть зменшує мене» про роботу парамедиків батальйону «Госпітальєри»
- Михайло Павлик – критик марксизму та борець за жіночі права: цікаві факти з життя відомого українця
- Карпати, їжа і покликання кухаря — про що нова книга від CREATIVE PUBLISHING
- Інтригувальна, витончена, але напрочуд ніжна: читаємо уривок із роману «Коббл-Гілл» Новости на главной
За словами Ростислава Семківа, це найризикованіша його книжка.
«Інколи у біографіях письменників і їхніх текстах бачиш таке, чого не скажеш на лекціях і тим більше не розглянеш у академічних дослідженнях. З таких авантюрних спостережень і складається книжка «Як читати українських класиків». Певен, там багато суперечливого, але й багато цікавого. Поза тим я хотів написати книжку за принципом «бери й читай». Тобто її мета — порекомендувати добрі тексти в правильному порядку. Щоб читачі крок за кроком поринали в усе кращі твори найкращих наших авторів і авторок, — ділиться Ростислав Семків. — А ще це певною мірою інтелектуальна провокація: чи погодитеся зі мною, що саме ці десять постатей у нас найважливіші? Як і кожна провокація, вона має на меті розворушити дискусію і врешті-решт привернути ще більшу увагу до національної літератури та тих у ній, хто робив найпотужніші зусилля для її виживання та розвитку».
Професорка Києво-Могилянської академії Віра Агеєва вважає, що «Як читати українських класиків» — це корисна, інтелектуально смілива та стилістично довершена книжка.
«Можна сперечатися, чи всі ці десятеро є центральними національними класиками, можна полемізувати з окремими ризикованими аналогіями Семківа, проте не заперечиш, що ця книжка написана цікаво й здатна багатьох повернути до читання «Кобзаря» та інших сильних книг після знеохочення й упереджень, набутих у школі», — наголошує Віра Агеєва.
Книга вже доступна для передзамовлення на сайті stretovych.com.ua
Про автора:
Ростислав Семків — літературознавець, критик, перекладач. Директор видавництва «Смолоскип». Доцент кафедри літературознавства Києво-Могилянської академії. Співведучий ютуб-каналу «Шалені автор(к)и». Член Українського ПЕН-клубу. Автор книжок «Як писали класики», «Як читати класиків», «Пригоди української літератури» та ін. Лауреат премії «Книга року BBC-2023» у номінації «Есеїстика».