Убивство жителів: NYT опублікувало нові докази злочинів окупантів у Бучі (відео)

The New York Times також змогло ідентифікувати більшу частину чоловіків, яких вбили окупанти

20.05.2022

Американське видання The New York Times опублікувало нові докази страт місцевих жителів Бучі Київської області, яка була захоплена російськими окупантами.

Зокрема, видання публікує нові відео та свідчення свідків про те, як російські окупанти 4 березня стратили щонайменше вісьмох українців.


Так, на першому відео з камери спостереження видно, як російські окупанти ведуть українців, яких взяли в полон, до офісної будівлі на вулиці Яблонській. Там росіяни облаштували імпровізовану базу. Чоловіки йдуть вулицею під дулом автоматів. Частина українських полонених згорблена та тримають за пояси тих, які йдуть попереду. Інші полонені тримають руки за головою.

«Ідіть праворуч, сука», — наказує їм один із російських солдатів.

Далі відео обривається, але вісім свідків розповіли виданню, що російські солдати відвели чоловіків за будівлю. Було чутно постріли. Полонені не повернулися.

Відео з дрона, зняте днем ​​пізніше, 5 березня, також отримане The Times, є першим візуальним доказом, який підтверджує розповіді очевидців. На ньому було видно трупи, які лежали на землі біля офісної будівлі на вулиці Яблонській, 144, а біля них стояли на варті двоє російських солдатів. Серед тіл видно полоненого у яскраво-блакитному світшоті з капюшоном.

Після звільнення міста фотографію вбитих у дворі будинку на вулиці Яблонській було опубліковано багатьма українськими та світовими ЗМІ.

The New York Times встановило, що страченими українцями були чоловіки й батьки, робітники продуктових магазинів і заводів, які до війни жили звичайним цивільним життям. Після початку російського вторгнення вони приєдналися до сил оборони за кілька днів до того, як їх убили. Майже всі вони жили за кілька хвилин ходьби від подвір’я, в якому згодом знайшли їхні тіла.

Російські окупанти ввійшли в Бучу в лютому, потім вони перегрупувались і повернулися туди 3 березня. Тоді Іван Скиба та ще 5 військових-добровольців чергували на імпровізованому блокпосту. Отримавши попередження по радіозвʼязку, що росіяни повернулися в Бучу і рухаються в їхньому напрямку, чоловіки сховалися в будинку поруч із блокпостом разом із домовласником, 53-річним Валерієм Котенком. Згодом до них приєдналися ще двоє бійців: Андрій Дворніков та Денис Руденко — чоловік у блакитній кофті на відео.

Ховаючись, вони писали повідомлення та дзвонили близьким. Зранку 4 березня російські солдати, які проводили обшук, знайшли чоловіків і під дулом зброї змусили всіх вийти з дому. Окупанти обшукали чоловіків на наявність татуювань, які могли б свідчити про військову приналежність, і змусили частину з них зняти зимові куртки та взуття. Потім їх провели на базу на вулиці Яблонській, 144.

Очевидці розповіли журналістам, що бачили цих чоловіків перед будівлею на колінах та з натягнутими на голови сорочками. За словами Скиби, їх допитали та побили. Один з охоронців блокпосту зізнався росіянам, що вони бійці. Цього чоловіка відпустили, а від решти вирішили позбавитися.