Учетверо зросла активність українців, які шукають роботу: вакансій стало у 4,5 рази менше

Наразі в Україні дуже багато охочих знайти роботу чи підробіток — набагато більше, ніж вакансій. Щотижня додається майже 10% нових користувачів сайту grc.ua. Водночас актуальних вакансій на сайті grc.ua досі у 4,5 разів менше, аніж було до війни.

Про це свідчать дані на базі аналізу вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у червні 2022 року.

Лише за минулий тиждень було майже 12 тисяч відгуків на вакансії. Кількість пошукачів, які заходила на сайт у пошуках роботи, досягла показників червня минулого року.

Так, у червні на 1 вакансію на grc.ua в середньому відгукується 12 людей. Для порівняння у аналогічний період минулого року цей показник був у 4 рази менший. Цьому сприяє не лише зменшення кількості вакансій, але і більш свідомий підхід до пошуку роботи — все частіше українці використовують для пошуку роботи всі доступні канали.

Найактивніше шукають роботу та відгукуються на вакансії адміністративні працівники, ІТ-спеціалісти, студенти та фахівці, які починають кар’єрний шлях, менеджери з продажів, водії та спеціалісти з логістики. Найвища конкуренція серед представників вищого менеджменту та адміністративного персоналу, у них на одну вакансію претендує в середньому 14 кандидатів.