Україна та Британія співпрацюватимуть у сфері психічного здоров’я

Українських фахівців, які працюють над створенням Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ознайомили з досвідом Британії у розвитку системи охорони психічного здоров’я. Круглий стіл відбувся у межах домовленостей між першою леді України Оленою Зеленською та принцесою Уельською Кетрін.

Британські фахівці розповіли про успішний досвід роботи щодо психічного здоров’я: програму боротьби зі стигмою Time to change та роботу команд консультантів із психічного здоровʼя у школах Place to be.

Програма Time to change тривала 20 років. За цей період рівень стигматизації проблем із психічним здоров’ям зменшився на 27%. Натомість зросла кількість звернень дітей та молодих людей по допомогу. Зважаючи на такий досвід та на результати досліджень британських колег, українські спеціалісти працюватимуть над розробленням антистигматизаційної програми для України.

У межах програми у школах створені місця для короткотривалого консультування Time to talk. Фахівці проводять 15-хвилинні консультації для дітей, орієнтовані на розвиток стійкості та проведення ранніх втручань. Такий досвід є дуже корисним для України у межах впровадження послуги з психічного здоровʼя у шкільному та дошкільному середовищі.

Нагадаємо, компанія Gradus провела дослідження психологічного стану українців під час війни. Виявилося, що понад 70% українців відчувають стрес або знервованість.